iPhone’lara Maske Güncellemesi Geldi!

1 dk


Apple, Face ID için özel maske güncellemesi yayınladı. Artık maske takan kullanıcılar Face ID’yi daha süratli geçebilecekler.

iPhone’un FaceID ile yüz tarife özelliği, akıllı telefonlar arasında kamera ile yüz tarife teknikleri içersinde en güvenilirsi olarak biliniyor. Hem süratli hem kolay hem de son derece güvenilir olan bu teknik, COVID-19 salgını nedeni ile insanların maske takmaya başlaması ile ise normal olarak sekteye uğramaya başlamıştı.

Maske üzerinden tanımlama yapmakta zorlanan FaceID, bu amaçla iPhone kullanıcılarını maskeden ötürü tanıyamıyor ve bir vakit sonra parola ekranına yönlendiriyordu. Fakat parola ekranına geçiş vakitı gerektiğince uzuyor, bu da iPhone kullanıcılarını ya beklemeye ya da maskelerini çıkartmaya itiyordu. Fakat Apple, buna ideal bir çözüm getirdi ve bir güncelleme yayınladı.

Apple’ın yayınladığı iOS 13.5 beta sürümü ile FaceID, bundan sonra karşısındakinin maske taktığını algılıyabiliyor ve hiç vakit kaybetmeden kullanıcıyı parola ekranına yönlendirebiliyor. Zaman kazanımı gerçekleştiren bu teknik iOS 13.5 beta sürümü içersinde mevcut. Fakat kararlı sürümünün ne vakit yayınlanacağı henüz bilinmiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
5 Paylaşım, 39 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir