Sıradaki içerik:

Instagram Müzik Türkiye’de! Nasıl kullanılır?

e
sv

iPhone’da WhatsApp Kullanımı Değişiyor!

276 okunma

Bu senenin ilk günlerinde fotoğraf ve video paylaşımını basitleştiren WhatsApp, ne yazık ki iPhone kullanıcılarını üzen bir bildiri paylaştı. “WhatsApp iPhone güncellemesi” adı altında paylaşılan iOS tabanlı güncellemelerin sonuncusu tartışmalara yol açtı.

Uzun bir vakit vakitsince beklenilen karanlık tema problemunu halleden tanınmış etkileşim yazılımı, 2.20.50 sürümü ile güncellenecek. Yeni versiyonda “güncellenmiş içerik menüsü” isminde bir sekme bulunuyor. Peki bu sekmede neler var?

Yeni WhatsApp iPhone güncellemesi kullanıcıları üzdü

Son bir buçuk aydır insanlığı tehdit eden Corona virüsü amacıyla harekete geride bıraktığımız WhatsApp, bilgi kirliliğini önlemek adına ve mesajları denetim etmek hedefi ile detaylı önlemler aldı.

Bu bağlamda bir mesajın paylaşılması konusu ile ilgili sınırlama getiren mesajlaşma uygulaması, aldığı önlemlerin civarını artırmaya devam ediyor. Peki başka ilerlemeler neler?

2.20.50 güncellemesinin beta sürümünü kullananlar, içerik menüsünün sıksık bir şekilde çöktüğünü ifade etti. Bu problem ile uğraşan WhatsApp, bundan sonra paylaşım yapılacak bireylerin WhatsApp sembolü üzerinden seçilmesini istiyor.

Kişi paylaşma özelliğinin kaldırıldığı 2.20.42 sürümü, çoğu kullanıcının hoşuma gitmemişti. Zira içerik paylaşımı düzeneğinin çabukluğu kullanıcıları tatmin etmeyecek şekilde düşürüldü.

Bir önceki içerik menüsü, paylaşılmak dilenen bir içeriğin üstüne uzun bir vakit basılması durumunda ya da 3D dokunuş düzeneğinin kullanılması durumunda aktif edilebiliyordu. İlgili içerik halihazırda seçilmiş oluyordu ve başka şahıslarla rahat bir biçimde paylaşılıyordu.

Eski menünün bir başka üstünlüğü ise paylaşım işleminin WhatsApp’ın açılmadan da uygulanabilir olmasıydı. Bundan bu tür paylaşım işleminin uygulanabilmesi amacıyla ilk olarak WhatsApp’ın açılması gerekiyor.

Bu adımdan sonra içeriğinizi paylaşacağınız bireyi seçmelisiniz. Mesajların yayılma süratini düşürme siyasetini bir tedbir olarak adlandıran WhatsApp yönetimi, bu hamlenin kalıcılığı konusu ile ilgili şimdilik bir karar vermedi.

Yeni WhatsApp iPhone güncellemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.