GündemiPhone

iPhone’da Beklenen Özellikleri Gösteren iOS 14 Konsepti (Video)

The Hacker 34 adlı YouTube kanalı, iOS 14 için yeni bir konsept videosu yayınladı. iOS kullanıcılarının bir grup taleplerinin görünür duruma getirildiği videoda özellikle yeni çağrı arayüzü ilgi çekiyor.

Apple, yeni iOS işletimi olan iOS 13’ü geçen eylül ayında yayınlandı. Apple, iOS 13’le birlikte karanlık mod gibi bir dizi yeni özelliği iPhone kullanıcılarına sundu. Fakat, iPhone sahipleri telefonlarının işletim sisteminde farklı özellikler ve iyileştirmeler de istiyorlar.

Apple’ın iPhone kullanıcılarına sunacağı bir ileri işletim sistemi iOS 14 olacak. iOS 14’le alakalı olarak şu ana kadar açıklanmış herhangi bir bilgi yok. iOS 14’ün neye benzeyeceğini bilmesek de, The Hacker 34 adlı YouTube kanalı iOS 14’e gelebilecek bir dizi yeni özelliği gösteren bir video konsepti meydana çıkardı. The Hacker 34 YouTube kanalının meydana getirdiği videoda, iPhone kullanıcılarının en çok istediği özellikler görselleştirilmiş görünüyor.

apple görsel

iOS 14’e ait konsept videosunda en ilgi çekici özellik, bütün ekranı kaplamayan yeni çağrı arayüzü olarak görünüyor. Videoda, gelen bir çağrı için ekranın üst kısmından inen bir pencere görünüyor. Android’in yeni sürümlerinde olan bu özellik yardımıyla kullanıcıların işlemleri, gelen bir çağrı ile kesintiye uğramıyor.

The Hacker 34 kanalındaki konsept videosunda, bölünmüş ekran ve sürükle bırak yönteminin iPhone’larda nasıl görüneceği üstüne de çalışılmış. Bu özellikler şu anda iPadOS’de var. Fakat iPhone kullanıcıları bu özellikleri kendi telefonlarına da istiyorlar.

iOS 14’ün konsept videosunda aynı vakitte iOS için birden çok kullanıcı desteği görünüyor. Bu özellik yardımıyla birden çok Apple ID hesabı, değişik profiller durumunda tek bir iPhone’da bulunabilir duruma gelir. Bu özellik iPhone’larla birlikte iPad’ler için de uzun vakittir dilenen bir özellikti.

apple görsel 2

YouTube’daki The Hacker 34 kanalı, kilit ekran gösterimleri içersinde bir dizi düşünce meydana atarken, iOS 14 için bir dizi yeni ikonu da gösteriyor. Konsept videosunda görünen şeylerden biri de GIF’leri natural olarak destekleyen yeni klavyedir.

The Hacker 34 tarafından yaratılan iOS 14 konsept videosu, keyifli bir video. Fakat videoda görünen özelliklerden ne kadarı aslında iOS 14’te yer alacak bilemiyoruz. Apple, şimdilik iOS 14 ile alakalı rastgele bir bilgi yayınlamadı. Şu ana kadar elimizde olan tek şey istek listeleri ve tahminler. Teknobizdeyiz olarak umarız ki, iPhone kullanıcıların bu şekilde talepleri Apple tarafından yerine getirilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu