Sıradaki içerik:

Android 11 Tabanlı EMUI 11 250 Milyon Kullanıcıya Ulaşacak

e
sv

iPhone Tarafından Çekilmiş Dikey Sinema Formatlı Kısa Film Yayınladı

273 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, resmi YouTube kanalından The Stunt Double adlı kısa filmini yayınladı. Sadece iPhone 11 Pro’nun kamerası kullanılarak çekilen film, Dikey Sinema formatıyla paylaşıldı. Filmin yönetmeni ise Akademi Ödüllü isim Damien Chazelle.

Apple, bugün tamamı iPhone’da çekilen 9 dakikalık bir kısa filmi The Stunt Double’ı paylaştı. Akademi Ödülü (Oscar) sahibi Damien Chazelle yönetmenliğinde hazırlanan kısa film, Apple’ın amiral gemisi telefonu iPhone 11 Pro kullanılarak çekildi.

Çekilen filmde ilgi çeken asıl ayrıntı ise filmin formatı oldu. Normalde yatay bir açıyla çekilen filmlerin aksine, “Dikey Sinema” özelliği ile çekilen The Stunt Double, ileride karşılaşacağımız filmler ile alakalı bizlere bir gözlem sunuyor olabilir.

Apple, yayınlanan kısa film amacıyla “iPhone 11 Pro’da çekilen Damien Chazelle imzalı kısa film The Stunt Double, Dikey Ekran görünümüyle sinema tarihinde yolculuğa çıkmak amacıyla tekrardan tasarlandı. Aksiyon filmlerinden sessiz filmlere, casus filmlerinden vahşi batıya kadar herkesin bildiği ve sevdiğimiz film büyüsünü tekrardan şekillendirip modernize etmeyi izleyin” ifadeleri yer aldı.

The Stunt Double kısa filmi:

Damien Chazelle’nin iPhone 11 Pro üzerindeki dikey videoyu dikey sinemaya dönüştüren bir çalışma sunduklarını bildiren Apple, bu kısa filmle insanların kendi sinematik görünümünü nasıl yaratabileceği, geniş açılı lenslerin püf noktaları ve dikey ekran kullanarak nasıl fotoğraf çekilebileceğiyle alakalı mühim bulguların olduğunu söyledi.

Kısa filmin Kamera arkası görüntüleri yayınlandı

Kısa filmle birlikte kamera arkası (iPhone 11 Pro arkası) görüntülerini “Dikey Sinema Yapmak” başlığıyla resmi YouTube kanalından sunan Apple, iPhone sahiplerinin sinematik nitelikte dikey videolar çekmesi amacıyla de mühim ipuçları veriyor.

The Stunt Double’ın kamera arkası görüntüleri:

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.