iPhone SE Plus, Çin’in Ekonomik Akıllı Telefonlarıyla Rekabet Edecek!

3 dk


İPhone 12 Pro Max, ABD’de 1.000 doların üzerinde fiyatlandırılıyor, ancak Apple, 400 dolarlık iPhone SE 2020 ve 500 dolarlık iPhone XR dahil olmak üzere çok daha uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunuyor.

iPhone SE Plus, Çin’in Ekonomik Akıllı Telefonlarıyla Rekabet Edecek!

Kaynaklara göre Apple, Çin ve Hindistan pazarlarında Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi markalarla daha iyi rekabet edebilmek için önümüzdeki yıl çok cazip bir fiyata yeni bir orta sınıf cep telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Çinli optik cihaz ve kamera modülü üreticisi Sunny Optical Technology, Huawei’den gelen siparişlerin ABD yaptırımları nedeniyle keskin bir şekilde düşmesini bekliyor ve Apple’dan gelen siparişler için rekabet etmek için çaba gösteriyor. Kaynaklar, Sunny Optical’ın 2021’de iPhone için kamera modülleri tedarikçisi olmayı umduğunu, ancak bu planların 2022’de gerçekleşmesi muhtemel olduğunu söyledi.

Apple, daha düşük maliyetli akıllı telefonlar yayınlamayı planlayarak tedarikçi listesini genişletmeye ve üretim maliyetlerini düşürmeye çalışacak. İPhone akıllı telefonlar için ana kamera tedarikçileri, Sunny Optical Technology’ye göre küçük bir teknolojik avantaja sahip olan Tayvanlı Largan ve Yujingguang’dır.

Yeni akıllı telefona gelince, yan parmak izi tarayıcıya sahip 5.5 inç iPhone SE Plus’tan bahsediyoruz.

Apple Önümüzdeki Yıl Yeni Bir iPhone SE Plus Piyasaya Sürecek

Önümüzdeki haftalarda iPhone 12 5G serisi başta olmak üzere birkaç akıllı telefonun çıkmasını bekliyoruz. Bu, Apple’ın ilk 5G iPhone’ları olacağı için beklentiler yüksek. Yine de Apple’ın iPhone 12 serisinde durmayacağına dair haberler var. Şirket, gelecek yıl iPhone SE’nin başka bir “uygun fiyatlı” versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Haberlere göre bu telefonun adı iPhone SE Plus olabilir. Söylentiler, Apple’ın maliyetleri düşürmek için Touch ID düğmelerini içereceğini iddia ediyor. 

Tianfeng Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone SE’nin genel fiyatı düşüreceğine inanıyor. Ona göre bu akıllı telefon 5.5 inç veya 6.1 inç ekranla gelecek ve LCD Ekran kullanmaya devam edecek. Şimdiye kadar yapılan spekülasyonlar, iPhone XR veya iPhone 8 ile aynı durumu kullanacağına inanıyor.

Ne yazık ki, bu bir 5G akıllı telefon olmayacak ve yalnızca 4G ağını destekleyecektir. Bu cihazın ana satış noktası muhtemelen A14 Bionic işlemci olacaktır. Ming-Chi Kuo ayrıca, Apple’ın yeni iPhone SE’nin lansmanını gelecek yılın ikinci yarısına ertelediğini söyledi.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

74
9 Paylaşım, 74 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir