iPhone SE Özel LCD Ekran Tedarikçisine Sahip

1 dk


Apple, geçen ay yeni iPhone SE 2’yi piyasaya sürdü. 4.7 inç LCD ekran kullanıyor ve iPhone 11 serisi ile aynı A13 biyonik işlemci ile donatılmış. Başlangıç ​​fiyatı 399$.

Yeni iPhone SE bir süredir satışta. Ve bu konuda daha fazla bilgi edinmemiz mantıklı.

En son raporlar, Apple’ın yeni SE serisi iPhone için gereken LCD ekranın şu anda sadece önceki büyük LCD ekran tedarikçisi Japan Display Company (JDI) tarafından sağlandığını gösteriyor. Bununla birlikte, Hon Hai Precision tarafından 2016 yılında satın alınan Sharp, daha sonra Apple’ın yeni iPhone SE’sine LCD ekranlar da tedarik edecek.

İPhone OLED ekranını benimsemeden önce JDI, Apple akıllı telefonlar için büyük bir LCD ekran tedarikçisiydi. Ve Apple aynı zamanda JDI için ana gelir kaynağıydı. Ancak, Apple OLED ekranlara döndükten sonra, geçiş için zamanında olmayan JDI da sorun yaşadı. Apple ayrıca birden fazla seviyeden kurtarıldı. 2019’da JDI hala Apple’dan %61 gelir elde ediyor.

JDI şu anda Apple’ın yeni iPhone SE için özel ekran tedarikçisi ise, şirket için her açıdan çok faydalı olacaktır. Ancak, raporda, kaynak Sharp’ın iPhone SE ekran tedarikçileri saflarına ne zaman katılacağından bahsetmedi. Dolayısıyla, JDI’nın münhasır arzının ne kadar süre devam edebileceği net değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir