iPhone SE 3 Nasıl Olacak? İşte Detaylar

2 dk


Bugün, Apple’ın yaklaşan yenilikleri hakkında bilgi ve sızıntılarla tanınan TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone SE serisini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde güncellemeyeceğini söyledi.

Yaklaşan iPhone SE 3, 6 inçlik bir ekran ve Touch ID ile gelecek

Rapor, iPhone 12 akıllı telefon kamera tedarikçisi’nin artan rekabet nedeniyle Ekim ayında daha düşük gelire sahip olduğunu ve rekabetin 2021’de daha da yoğunlaşacağını belirtti. Analistler, sipariş hacminin iPhone 12 için %50’den iPhone 13 için %30’a düşeceğini tahmin ediyor.

Analist ayrıca iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisinin mevcut modellerini güncelleyecek dört modele sahip olacağını da doğruladı. İPhone SE 3’e gelince, akıllı telefon 5G ağları desteklemeli, ekran boyutu 6.06 inç’e çıkarılacak. Ana kamera ikili hale gelirken, akıllı telefon konumu şu anda bilinmeyen bir Touch ID parmak izi tarayıcısı alacak.

Muhtemelen, parmak izi tarayıcısı akıllı telefonun yan tarafına hareket edebilir, çünkü Touch ID ön paneldeki büyütülmüş ekranın altında kalırsa, bu durum kasanın boyutunda bir artışa yol açacaktır.

Apple önümüzdeki yıl yeni bir iPhone SE Plus piyasaya sürecek

Daha önce Apple’ın iPhone 12 serisinde durmayacağına dair haberler vardı. Şirket, gelecek yıl iPhone SE’nin başka bir “uygun fiyatlı” versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Raporlara göre bu telefonun adı iPhone SE Plus olabilir. Söylentiler, Apple’ın maliyetleri düşürmek için Touch ID düğmelerini içereceğini iddia ediyor. 

Tianfeng Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone SE’nin genel fiyatı düşüreceğine inanıyor. Ona göre bu akıllı telefon 5.5 inç veya 6.1 inç ekranla gelecek ve LCD Ekran kullanmaya devam edecek. Şimdiye kadar yapılan spekülasyonlar, iPhone XR veya iPhone 8 ile aynı durumu kullanacağına inanıyor.

Bu cihazın ana satış noktası muhtemelen A14 Bionic işlemci olacaktır. Ayrıca Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni iPhone SE’nin lansmanını gelecek yılın ikinci yarısına ertelediğini söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir