iOS

iPhone kullanıcılarının fark etmediği fotoğraf özelliği!

Apple eserlerini kimi kullanıcılar yalnızca kamera ve fotoğraf özellikleri için tercih ediyor. Bu yüzden iPhone, iPad ve Macbook eserlerinde kullanıcıların geniş fotoğraf albümleri bulunabiliyor. Akıllı aygıtlar, fotoğrafları kategorilerine nazaran albümlerine yerleştiriyor. Ancak tekrar de kullanıcılar aradığı vakit tek tek bulmak epey sıkıntı oluyor.

Apple da bunun yaşanmaması için iOS 15, iPadOS 15 ve MacOS 12 güncellemesiyle bu sorunu çözdü. Donanımı sayesinde net ve canlı kareler yakalamayı sağlayan Apple aygıtlarının, birçok kişinin fark etmediği bir Fotoğraf Arama özelliği mevcut. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Birçok kullanıcı, Apple Fotoğraf Arama özelliğini bilmiyor!

Apple eserleri için Fotoğraf Arama özelliği yeni değil ancak birçok kullanıcı tarafından daha evvel fark edilmemiş. iPhone aygıtlarda Fotoğraflar uygulamasının alt kısmında “Arayın” butonu mevcut. Arayın butonuna tıkladıktan ekranın üst kısmında beliren çubuktan fotoğraf, kişi ya da yer araması yapılıyor. Ancak bu özellik aranılan görselleri şimdilik tam olarak öne çıkarmıyor. Fotoğraf Arama özelliği, Macbook ve iPad aygıtlar için de birebir formda çalışıyor.

iphone kullanicilarinin fark etmedigi fotograf ozelligi 0 kiqOXm1y

Apple Fotoğraf Arama özelliğine ek olarak bir de Metin Arama özelliği bulunuyor. Bu özellik de yeniden birtakım Apple kullanıcılarının farkında olmadığı işlevlerden biri. Metin Arama işlevi sayesinde rastgele bir fotoğrafta bulunan yazıyı arama çubuğuna yazarak ilgili sonuçlar ortaya çıkıyor.

iphone kullanicilarinin fark etmedigi fotograf ozelligi 1 MbYWyKel

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu özellikleri biliyor muydunuz ve öbür geri planda kalan özelliklerden bildiğiniz var mı? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-fotograf-arama-ozelligi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu