iPhoneTelefonlar

iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Fotoğraf çekmek denildiğinde akla gelen ilk akıllı telefonlardan olan iPhone’un 13. Fotoğrafçılık Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.

Kazanan fotoğraflar dünyanın dört bir yanından gelen binlerce kare içinden seçildi.
Fotoğraf çekebilen ve gösterebilen telefonlar meydana çıkmadan evvelce cep telefonu reklamlarında cihazların ne kadar küçülebildiği anlatılıyordu. Çakmak cebi olarak tabir edilen cebe sığan modeller vardı. Fotoğraf ve video çekmek bu akımı ters yöne çevirdi ve telefonlar büyüdü.

Mobil telefon fotoğrafçılığının öncülerinden biri ise dünyaca ünlü teknoloji devi Apple ve iPhone olmuştu. Firmanın o dönemden beri gerçekleştirdiği iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri, 13. kez sahiplerini buldu.

Büyük Ödül: Flying Boys/Uçan Çocuklar – Dimpy Bhalotia

Flying Boys Uçan Çocuklar teknobizdeyiz
iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu! 6

Birleşik Krallık’ta yaşam sürdüren Dimpy Bhalotia doğrulusunda yakalanan ve Flying Boys/Uçan Çocuklar adı verdiği bu kare, dünyanın dört bir yanından gelen fotoğraflar arasında birinci sırayı almayı başardı.

No Walls Duvar yok teknobizdeyiz
iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu! 7

Yarışmada dereceye giren başka fotoğraflar arasında ise Artyom Baryshau’nun “No Walls/Duvar yok” isimli eseri, Iraklı Saif Hussain’in “Sheik of Youth/Gençliğin Şeyhi” gibi kareler de yer aldı. Genel olarak en son çıkan iPhone modellerinin kullanıldığı fotoğraflar, aradaki çekim kalitesinin de etkisiyle ödülü kucakladı.

iphone fotografcilik teknobizdeyiz
iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu! 8

iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri’nde Avustralya, Bahreyn, Belarus, Kanada, Çin, Kolombiya, Fransa, Hong Kong, İtalya, Irak, İsrail, Japonya, Hollanda, Peru, Filipinler, Portekiz, Singapur, İspanya, Tayvan, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden katılımcılar ödül kazandı.

iphone fotografcilik teknobizdeyiz 1
iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu! 9

Yarışmada dereceye giren bütün fotoğrafları görmek dilerseniz Apple iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu