iOS

iPhone 14 için geri sayım! Yeni sızıntılar geldi

Apple Eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak bir ay öncesinden değerli bir sızıntı ortaya atıldı. İlgili paylaşımlara nazaran daha evvel görülmemiş bir kadro değişiklilerle karşılaşabiliriz. Serinin birtakım modellerinin de iPhone 13 ile emsal özellikler taşıyacağı tekrar sızıntılar ortasında bulunuyor.

Pro olmayan modeller iPhone 13 ile birebir işlemciyi kullanabilir!

Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan ve Bloomberg müellifi Mark Gurman tarafından onaylanan sızıntılara nazaran yeni modeller dört farklı isimle karşımıza çıkacak. iPhone 14 ve iPhone 14 Max, Apple’ın iPhone 13 modelinde kullandığı A15 çipi kullanacak. Öteki iki model olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise Apple tarafından yeni tasarlanan A16 işlemcisini kullanacak.

iphone 14 icin geri sayim yeni sizintilar geldi 0 B958iqin

Ortaya atılan sızıntılara nazaran Pro olmayan modeller tekrar de iPhone 13’e nazaran daha süratli ve performanslı olacak. ShrimApplePro kullanıcısının ortaya attığı tezlere nazaran Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Max için daha gelişmiş ilişki devreleri kullanılacak.

Aynı vakitte iPhone 13’e nazaran 2 GB daha fazla RAM kullanılması da beklentiler ortasında yer alıyor. Ayrıyeten tekrar tıpkı kaynağın dediğine nazaran Apple, batarya konusunda da Pro olmayan modellerde dahil olmak üzere daha az pil tüketen, daha hafif ve ergonomik olması beklenen bir dizayna gidecek.

iPhone 14 Pro için beklenilen teknik özellikler neler?

IOS 16 ile birlikte çıkması ön görülen modelin 6.1 inç ekranıyla birlikte firmanın meşhur çentik dizaynından vazgeçmesi beklentiler ortasında yerini aldı. Birebir vakitte sayıların çok net olmaması ile birlikte batarya tarafında 3115-3600 mAh kapasite öngörülüyor.

RAM için ise 6 GB ile piyasaya sunulabileceği ön görürken depolama tarafında en az 128 GB’den başlayacağı varsayım ediliyor. Kamera tarafında ise 48MP’lik bir ana kamera kelam konusu. Ayrıyeten yeni seri iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört farklı yeni modelle geleceği de katılaştı.

Siz iPhone 14 için çıkan bu tezler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/iphone-14-hakkinda-onemli-sizinti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu