İPhone 13 Mini Yalnızca 12W Kablosuz Şarjı Destekliyor

2 dk


iPhone 13 serisinin pil ömrü genel olarak iyileşmiş olsa da, şarj yönü hala “cezbedici değil” ve ilerleme göstermiyor. Kablolu hızlı şarj 20W’a kadar ve manyetik kablosuz hızlı şarj (Magsafe) 15W’a kadar. Ayrıca Apple’ın resmi web sitesi  , geçen yılki iPhone 12 mini’de olduğu gibi iPhone 13 mini’nin maksimum kablosuz şarj gücünün sadece 12W olduğunu doğruladı. Nedeni basit, iPhone 13 mini/12 mini küçük bir gövdeye ve nispeten zayıf ısı dağılımına sahip.

20W şarj başlığına sahip iPhone 13 Pro Max, 35 dakikada %50’ye kadar şarj edilebiliyor. Ancak tam olarak şarj olması 1 saat 45 dakika sürer. Bu, çoğu amiral gemisinin 30 dakika içinde tam olarak şarj olduğu bir akıllı telefon endüstrisinde oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.

Apple iPhone şarj gücü konusunda çok geride

Android kullanıcıları zaten yüksek şarj gücüne ve kablosuz ters şarja alışkın. Ancak bunlar, iPhone’ların yakın zamanda alamayabileceği özellikler. Şu an itibariyle Android kampındaki en yüksek şarj gücü 120W. Ayrıca, Android kampında ayrıca 50W’a kadar kablosuz hızlı şarj ve 10W’a kadar kablosuz ters şarj bulunur.

En üst model iPhone 13 Pro max, 20W kablolu hızlı şarjı destekliyor. Bu amiral gemisi ayrıca 15W MagSafe kablosuz şarjı ve 7.5W Qi manyetik hızlı kablosuz şarjı destekler.

iPhone’un en büyük rakiplerinden biri Galaxy serisi. En yeni Samsung Galaxy S21 Ultra, 25W hızlı şarj kapasitesiyle geliyor. Bu amiral gemisi ayrıca 15W Qi/PMA kablosuz şarjı ve 4.5W ters kablosuz şarjı destekler.

Xiaomi’nin beğenileri zaten 10W ters kablosuz şarj ve 50W kablosuz şarjda. Xiaomi, Çin’deki kısıtlama nedeniyle 50W’da. Çinli üretici aslında 100W kablosuz şarj teknolojisine sahip.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
7 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir