TelefonlariPhone

iPhone 13 Mini Son Mini iPhone Modeli Olabilir, iPhone 14 Mini Yok mu?

Apple iPhone 13 mini, teknoloji devinin 2022’de bir iPhone 14 mini piyasaya sürme planı olmadığı için son mini iPhone olabilir. Tanınmış bir bahşişçi, Apple’ın gelecek yıl iPhone’ların mini modelinden kurtulacağına inanıyor. Bu, geçen yılki iPhone 12 mini satışlarından alınan tatmin edici yanıtın bir sonucu olabilir. Ayrıca Cupertino merkezli şirketin, iPhone 14 mini modeli olmadan yeni iPhone serisini piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Mini modeller geçen yıl iPhone 12 mini şeklinde tanıtılmıştı.

Bu yıl Apple, iPhone 13 mini olarak adlandırılan başka bir mini varyantı tamamladı. Ne yazık ki bu mini modeller, büyük iPhone hayran kitlesi arasında popülerlik kazanmayı başaramadı. Sonuç olarak, Apple tüm mini diziyi atmayı planlıyor olabilir. Hatırlamak gerekirse, iPhone 12 mini, tüm mini dizide en az alınan modeldi. iPhone 12 mini satışları, 2020 modelinden elde edilen toplam iPhone satışlarına yüzde 6’lık önemsiz bir katkıda bulundu.

iPhone 13 Mini son mini model olabilir

Prosser, tweetinde iPhone 13 mini’nin tüketicilerin mini bir modele sahip olmak için son şansları olacağını iddia etti. Ayrıca Prosser’a mini modelin 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana Apple’ın planından emin olup olmadığı soruldu. Prosser, geliştirme konusunda kendinden emin olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Gelecek yılki iPhone serisi mini bir modelle gelmese de Kuo, 2022 iPhone ailesinde dört yeni model olacağını iddia ediyor.

iPhone 14 Serisi gelecek yıl geliyor

Kuo’ya göre, yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi modellerinden ikisi üst düzey varyantlar olacak. Kalan diğer iki modelin serinin alt sınıf varyantları olması muhtemel. Ayrıca, telefonlar 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlara sahip olabilir. iPhone 12 mini’den farklı olarak iPhone 13 mini, 5.4 inç Super Retina XDA ekrana sahipti. iPhone 13 modeline kıyasla daha küçük bir pil içeriyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu