iPhone 12 üretimi Virüs Sebebiyle Ertelendi!

2 dk


Tüm dünyayı tesiri altına alan corona virüsü sebebiyle çoğu şirket çalışma takviminde ve stratejisinde değişiklıklar yapmıştı. Apple da bu isimlerden biriydi. Hatırlarsanız kısa vakit evvelce çıkan bir grup haberlerde iPhone 12 serisinin salgından ötürü gecikebileceği ileri sürülmüştü.

Bu konuyla alakalı olarak birtakım analistler ve isimsiz endüstri kaynaklarından rapor eder gelmişti. Şimdi ise yeni bir ilerleme daha yaşandı. Wall Street Journal, iPhone 12 ailesinin üretiminin 1 ay gecikeceğini belirtiyor.

Corona virüs salgını çoğu yapımcının planlarını değiştirmesine namacıyla oldu. iPhone 12’nin ileri bir tarihe erteleneceği, satışının ekim ya da kasım ayına sarkabileceğine dair bir grup iddialar ortalıkta dolanıyordu. Üretimin ertelenmesi sebebiyle bu durumun yaşanacağı söyleniyordu. Nisan ayının ilk günlerinde ise Apple’ın iPhone 12 modellerinin gecikmemesi amacıyla çabaladığı ile alakalı haberler meydana çıkmıştı.

Üç Model Gelecek

Bugün Wall Street Journal doğrulusunda paylaşılan verilere göre ise iPhone 12 üretimi aşağı yukarı 1 ay gecikecek. Bugüne kadar meydana çıkan sızıntılara göre karşımıza 3 değişik iPhone modeli çıkacak. Bu modellerin 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran büyüklüklerine sahip olmaları bekleniyor.

Apple normal şartlarda yaz aylarında üretime başlıyor ve Eylül ayında yeni modelleri tanıtıyordu. Eylül ayının başında tanıtılan modeller ayın sonucunda ise satışa sunuluyordu. Wall Street Journal doğrulusunda paylaşılan verilere göre Apple, Temmuz – Eylül ayları arasında üretimi gerçekleştirecek.

Üretimin bir ay gecikeceği iddia edilse de bu durumun tanıtım tarihini etkileyip etkilemeyeceği konusu ile alakalı ise rastgele bir bilgi yok. Üretim gecikse de yeni iPhone modelleri Eylül ayında karşımıza çıkabilir. Ancak ürünün satışa sunulması 1 ay ertelenebilir. Kısacası iPhone 12 ailesi Eylül ayında tanıtılsa da Ekim ya da Kasım ayında satışa sunulabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir