iPhone 12 Pro Max, AnTuTu’da 570.000’den Fazla Puan Alıyor

2 dk


Geçtiğimiz hafta lansman etkinliği düzenledikten sonra Apple, şirketin yeni iPhone 12 serisi cihazları piyasaya sürmesinin beklendiği bir sonraki merakla beklenen lansman etkinliğine hazırlanıyor.

Bildiğimiz gibi, yaklaşan iPhone 12 serisi cihazların tümü, yeni iPad Air’e güç veren en son A14 Bionic yonga setinden güç alacak. Şimdi, popüler kıyaslama platformu AnTuTu’nun izniyle, artık bu çipin yaklaşan iPhone 12 Pro Max’te nasıl performans gösterdiğine dair iyi bir fikre sahip olabiliyoruz.

Görünüşe göre, 6GB RAM ve 128GB dahili depolamaya sahip iPhone 12 Pro Max modeli AnTuTu’da toplam 572.333 puan almıştı. Bu, 524.436 puanda olan iPhone 11 Pro Max’in aldığı puandan oldukça yüksek.

Bununla birlikte, CPU puanı için 167.527 puanlık kırılma puanı, geçen yılki iPhone 11 Pro Max’in elde ettiği puana göre önemli bir gelişme göstermiyor.

Sonuç olarak, 5nm işlemi altında üretilen yonga setlerinin mevcut 7nm işlemine göre gerçekten büyük bir performans artışı sağlayıp sağlamadığı konusunda spekülasyonlar yapıldı.

Bununla birlikte, test amacıyla kullanılan yonga setinin iPhone 12 Pro Max’te kullanılan son üretim yongası olmayabileceğini savunanlar da var. Bu nedenle, gerçek telefondan daha yüksek bir performans bekleyebiliriz.

Bunun dışında, pil ömrünü optimize etmek için çipin performansının biraz düşürülmesi ihtimali de var. Her ne olursa olsun, iPhone 12 serisi, yılın dördüncü çeyreği için en heyecan verici amiral gemisi serilerinden biri olmaya devam edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
7 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir