iPhone 12 Parmak İzi Sensörü Bizi Şaşırtabilir

3 dk


Apple’ın önümüzdeki sonbahar tanıtacağı fikir edinilen iPhone 12 serisi ile alakalı bulgular gelmeye devam ediyor. Ortaya atılan yeni bir iddia, Apple’ın iPhone 12 serisinde ekran altı parmak izi sensörü kullanacağını belirtiyor.

Koronavirüsten korunmak amacıyla çoğu insan maske kullanılıyor. Kullanılan maskeler, sahip olunan iPhone’ların Face ID sensörlerinin kullanıcının yüzünü tanımasını zorlaştırıyor. Koronavirüs salgını önlemleri önümüzdeki dönemde gevşetilmeye başlansa dahi bir vakit daha insanlardan maske kullanmaları istenebilir.

Yaşanan bütün bu ilerlemeler Face ID’nin yaşattığı problemlerin devam etmesi manasına gelebilir. Bu amaçla Economic Daily News, Apple’ın iPhone 12 serisinde ekran altı parmak izi sensörü kullanacağını iddia ediyor.

Touch ID’nin geri dönüşü iPhone 12’nin satış rakamlarını artırabilir!

Economic Daily News’te yayınlanan haber, ekran altı parmak izi okuyucusu eklenmiş iPhone 12’lerin, önümüzdeki temmuz ya da ağustos ayında tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 ile rekabette güç kazanacağını belirtiyor. Haber, parmak izi sensörünün iPhone’lar amacıyla yeni bir satış trendi yaratacağını da belirtiyor.

Haber, Qualcomm ve GIS’in ekran altı parmak izi sensörleri amacıyla Samsung’la birlikte çalıştığını, Apple’ın bu amaçla elini acele tutması gerekliliğini de söylüyor. Uzmanlar, Apple’ın iPhone 12’nin 5G modemi amacıyla Qualcomm’la çalıştığını, bu amaçla parmak izi sensörü amacıyla aynı şirketi tercih etmeyeceğini söylüyorlar.

Parmak izi sensörü yeni iPad Air’da da kullanılabilir!

Economic Daily News, iPhone 12’de parmak izi sensörü olacağını iddia etmesine karşın Bloomberg’den Mark Gurman, parmak izi sensörlerinin iPhone 12 ile gelmeyeceğini belirtiyor. Gurman’ın dışında MacRumors’un itimat edilir bir kaynağa dayandırdığı bir sızıntı da bu sene tanıtılacak bir iPad Air’ın parmak izi sensörüne sahip olacağını gösteriyor. Dolayısıyla Apple’ın ekrana gömülü parmak izi sensörünü hangi aygıtta kullanacağı ile alakalı çelişkili görüşler var.

Apple, 2020 iPad Pro’ların artırılmış gerçeklik performansını artıran LiDAR sensörünü kullandı. Apple’ın LiDAR sensörünü kullandığı ilk cihazların sonrasında iPhone 12 serisinin ya da en azından iPhone 12 Pro’nun LiDAR sensörüne sahip olacağı da gelen bulgular arasında yer alıyor.

iPhone 12 ile alakalı bu vakte kadar meydana çıkan söylentiler 5.4 inç, 6.1 inç iPhone 12’nin ve 6.1 inç ve 6.7 inç iPhone 12 Pro’nun piyasada olacağını gösteriyordu. Dört iPhone 12 modelinde de Apple’ın yeni işlemcisi A14 Bionic çipin kullanılması bekleniyor.

Apple, seneler içersinde Face ID’nin becerilerini süratli bir şekilde geliştirdi. Face ID bundan sonra nerdeyse problemsiz bir kullanım sunuyor. Hem de Face ID, Touch ID ile karşılaştırıldığında daha problemsiz bir kullanım sunmuş olduğu görülebiliyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi koronavirüs önlemlerin bir vakit daha yürürlülükte kalması, Face ID tüketimini olmasından daha sorunlu bir konuma getirebilir. Bu amaçla yeni kuşak bir Touch ID’nin iPhone 12 ile birlikte gelmesi kullanıcıların günlük hayatındaki bir zorluğun ortadan kalkmasını sağlayabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir