Sıradaki içerik:

iPhone 12 Ekranları’nın %80’ini Samsung Üretecek

e
sv

iPhone 12’nin Kasım Ayında Çıkması Bekleniyor

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone 12’nin lansman tarihi hakkında düzenli olarak daha fazla haber alıyoruz. Ama dürüst olmak gerekirse, tarih değiştirmekten bıktık. Tabii ki, bunun esas olarak salgınla ilişkili olduğunu anlıyoruz. Bildiğiniz gibi Apple, bileşenlerin çoğunu Çinli, Tayvanlı ve diğer Güney Asya şirketlerine sipariş ediyor. 

Ancak kapalı sınırlar ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle, Apple çalışanları söz konusu ülkelerdeki meslektaşlarıyla tanışamadı ve projenin zamanında bitiremedi. Ancak, her şey mevcut duruma göre değişir. Ve yeni Apple ürünlerinin piyasaya sürülmesi geri alınsa da iptal edilmiyor. 

En son haberlere göre, Apple bu yıl Kasım ayında yeni iPhone serisini piyasaya sürecek. Dört model içerir. Ve hepsi 5G ağlarını destekliyor.

Bir yatırım bankası Cowen’in raporuna göre, Apple’ın ikinci çeyrek üretiminin ilk çeyreğe göre %5 düşüş ve geçen yılın aynı dönemine göre%13 düşüşle 35 milyon adet olması bekleniyor. Analist, üretim tedarik zincirinin genellikle normal çıktı oranlarına döndüğünü söyledi. Ancak, aşağı yönlü talep belirsizliğini koruyor. Cowen, Apple’ın ikinci çeyrekte iPhone gönderilerinin 30 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

iPhone 12 özellikleri

Daha önce, Apple’ın bu yıl dört iPhone piyasaya sürmesi bekleniyordu: 5.4 inç iPhone, 6.7 inç iPhone ve iki 6.1 inç iPhone. Dört iPhone modelinin de 5G ağlarını desteklemesi bekleniyor ve OLED ekranla geleceği söylenenler arasında.

Dahası, dört modelin hepsi kaputun altında bir A14 işlemci taşıyacaktır. Ekran boyutundaki farka ek olarak, bellek kapasitesi de farklıdır. Örneğin, 5.4 ve 6.1 inç başlangıç ​​sürümlerinde 4GB bellek olacaktır. En yüksek yerel depolama 256 GB olacaktır. 6.1 ve 6.7 inç 6GB modeller 512GB’a kadar depolama alanına sahip olacak.

Apple, iPhone 12 serisi giriş depolama alanını önceki 64GB – 128GB iPhone 11 serilerinden ayarlayabilir. Ancak bu fiyatları da etkileyecektir. Yeni makine 649 $ ‘dan başlayacak ve en pahalı olanı 1.399 $’ a ulaşacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.