iPhone 12 İşlemcisi Ne Olacak?

2 dk


İPhone 12, Tayvanlı üretici TSMC tarafından 5 nm’de kazınmış bir “A14” çipinden yararlanacak. Çipin tasarımı Nisan 2019’da tamamlanmış olacaktı. 7 nm çiplerde zaten kullanılan ARM çekirdek tasarımlarında bile önemli performans kazanımlarına izin verecekti. Bir Android akıllı telefonda aynı gravür inceliği elde etmek için muhtemelen 2021’e kadar beklemeniz gerekecek.

Site iddialar iPhone cips nesil biraz bilgi sahip olmakla – muhtemelen, bir çip A14 adı verilen ve diğer şeylerin yanı sıra haber 5 nm gravür teknolojisi geçmeye hazır olduğunu TSMC iddia ettiği gibi geliyor. Bir sonraki iPhone’un çipleri 2020’nin ikinci çeyreğinde üretime geçecekti. Eylül ayında yeni nesil iPhone’u piyasaya sürmek amacıyla.

Yer ayrıca TSMC’nin 5 nm EUV gravürünün, transistörlerin yoğunluğunun 1.8x ile çarpılmasına izin verdiğini belirtmekte. Kendimizi Cortex A72 çekirdeklerine dayandırırsak bu,% 15’lik bir performans artışına dönüşüyor.

iPhone 12: A14 yongası 5 nm’de oyulacak

Rapora göre, gravür süreci EUV litografisinin özellikleri sayesinde tasarımlarını basitleştirecekti. Buna ek olarak, TSMC’nin üretim kapasitesinin üçte ikisinin başlangıçta Apple için yonga üretimi için ayrılacağını öğreniyoruz.

Daha önce açıkladığımız gibi, örneğin bir sonraki Qualcomm Snapdragon 875 de bu teknolojiyi kullanacak. Bununla birlikte, bu SoC’nin üretiminin 2021’in ilk aylarından önce başlamasını beklemiyoruz.

İPhone 12 serisinin donanım açısından oldukça önemli bir yenileme olmasını beklediğimizi belirtmek gerekir. Yeni bir iPhone-4 esque tasarıma ve ince ayarlı ekran boyutlarına sahip tamamen OLED serisine sahip. Arka kamera için yeni bir 3D ToF sensörü ve 5G ile hızlı hücresel veri hızları desteği ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

33
5 Paylaşım, 33 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

11 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir