Sıradaki içerik:

Gmail İçin Yeni Hızlı Ayarlar Menüsü, E-posta Arayüzünde Değişiklik Yapmanızı Kolaylaştırır!

e
sv

iPhone 12 Ekranları’nın %80’ini Samsung Üretecek

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Display’in iPhone 12 serisi için OLED ekranın yaklaşık %80’ini sağlaması bekleniyor.

iPhone 12 Dört Model

Daha önce, bu yılın yeni iPhone’unun (iPhone 12) toplam dört modeli olduğu bildirildi: biri 5.4 inç ekrana sahip olacak, iki model 6.1 inç ekranla gelecek ve biri 6.7 inç daha büyük olacak.

Dört iPhone’un hepsi OLED (organik ışık yayan diyot) panellerle donatılacak ve hepsi 5G ağlarını destekleyecek. Bu yılın ilerleyen saatlerinde geldikleri söyleniyor. Digitimes, salgının etkisi ve OLED üretim kapasitesindeki önemli artış nedeniyle, Mini LED’e dayanan yeni ürünlerin 2020’de önemli ölçüde iyileştirilmediğini söyledi. Bu nedenle Apple, OLED panel ekranını iPhone 12’nin hedef cihazı olarak seçti.

Geçen hafta, ekran analisti Ross Young tarafından yayınlanan bir rapor, bu yılki yeni iPhone’un Samsung’un ve Samsung’un dört yeni iPhone’un üçü için paneller sunacağı LG Display’in OLED panellerini kullanacağını gösterdi.

Young, 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max’in Samsung Display’in esnek OLED panellerini kullanacağını söyledi. Aynı zamanda 6.1 inçlik iPhone 12 Max, BOE ve LG Display’den yolumuza çıkan OLED panelleri olacak.

Samsung, yıllar önce olduğu gibi OLED ekranların üretiminde hala önemli bir rol oynayacak. Raporlara göre, Samsung Display, yeni nesil iPhone serisi için tüm panel siparişlerinin yaklaşık %80’ini satın aldı. Gerisi BOE ve LG Display arasında paylaşılacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.