Sıradaki içerik:

Can Sıkıntınızı Giderecek İnternet Siteleri

e
sv

iPhone 12 Corona Virüsten Dolayı Etkilenecek Mi?

270 okunma

Corona virüs, bütün dünyanın sağlığını tehdit eder iken üretime de büyük zararlar verdi. Birkaç hafta evvelce iPhone’un, Çin’deki çok mühim üretim fabrikaları hareketlerini durdurmuş ve stoklar da bu durumdan etkilenmişti.

Son vakitlerde gözler Apple’ın yeni çıkacak telefonu iPhone 12’ye çevrildi. Büyük bir kesim lansmanın dahi erteleneceğini söylerken, bugünlerde üretimle alakalı bir sorun olmadığı iddia ediliyor.

iPhone 12’nin Seri Üretimiyle İlgili Problem Yok!

Apple’ın bu yıl düzenleyeceği iPhone 12 lansmanının corona virüs nedeniyle ertelenebileceği söyleniyordu. Tayvan medyasında çıkan haberlere göre de iPhone’un baskı dönem kartı üretimini üstlenen tedarikçisi, iPhone 12’nin seri üretimiyle alakalı bir problem olmadığını söylüyor.

Tayvan odaklı DigiTimes’ın haberine göre Pegatron’un Ceo’su Liao Zhiqiang, seyahat kısıtlamaları yapımcıları etkiliyor fakat tedarik zinciri, bu engelleri aşmaya çalışıyor. Zhiqiang ilaveten Pegatron’un tüm müşterileriyle ilişkide olduğunu ve müşterilerinin problemini çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Nikkei News: Apple Corona Virüs Yüzünden iPhone 12’yi Erteleyebilir!

Şu anda hem tedarik zinciri hem de müşteriler akıllı telefonlarının ön yüz işleme sürelerini kısaltmayı hedefliyor ve henüz de her şey olması gerektiği şekilde ilerliyor. Bunun yanı sıra bu hafta başı Nikkei News, Apple’ın corona virüs salgınının iPhone 12’nin satışlarını ciddi ölçüde etkileyeceğini ve bu amaçla de iPhone 12’nin pazara çıkmasını birkaç ay erteleyebileceğini iddia etmişti.

En son gelen haberler tarafında iPhone 12’nin 2020 sonbaharında pazara çıkacağı haberleri henüz yine doğrulandı. Foxconn da yaptığı bildirimde isteği karşılamaya yetecek sayıda işçilerinin bulunduğunu belirtmişti.

Yeni iPhone’lar, Android’i Ezip Geçecek.

Apple’ın yeni iPhone’u, iPhone 12’nin 4 ayrı varyantı olacak. Modeller, detaylı müşteri gruplarına hitap edecek ve maliyetleri de değişik olacak. Tüm modeller A14 yongasına sahip olacak ve hepsi 5G’yi destekleyecek. Üst civar modellerin ise yeni 3 ebatlı kamera teknolojisiyle çıkacağı belirtiyor. iPad Pro’da kulanılan LIDAR tarayıcı da bunlardan biri.

Geekbench’de yayınlanan yeni bir test, Apple’ın yeni kuşak prosedürcüsi A14 yongasının nasıl bir performans göstereceğiyle alakalı de düşünce oluşturmamıza yardım etmişti. Buna göre 2020 senesinde çıkacak iPhone’lar, yeni prosedürcü yardımıyla Android’ler karşısında ezici bir üstünlüğe sahip olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.