Sıradaki içerik:

Vivo iQOO Z1 19 Mayıs’ta Geliyor

e
sv

iPhone 12 CAD Şemaları Sızdırıldı

507 okunma

Yakında çıkacak olan iPhone 12 serisi için yeni CAD şemaları sızdı ve EverythingApplePro’daki ekibin doğru 3D renderler oluşturmasına olanak sağladı. Yeni iOS amiral gemilerinin kenarları kapalı iPad Pro benzeri bir tasarıma sahip olacağını gösteriyorlar.

Daha önceki sızıntılarda mevcut olan bir şey bir Akıllı Bağlayıcıydı (iPad’lerde olduğu gibi). Bu en son sürümde kaldırıldı, ancak bilen insanlar Apple’ın gelecekteki “bağlantı noktası olmayan” iPhone’lar için bir seçenek olarak tuttuğunu söylüyor.

Ayrıca, 5.4 ”iPhone 12’nin gözden geçirilmiş boyutları, telefonun beklenenden daha küçük olacağını gösteriyor. Yeni iPhone SE’nin boyutuna oldukça yakın olmalı (4.7 ”ekrana sahip ancak 16: 9 en boy oranına ve eski okul çerçevelerine sahip).

IPhone 12 Pro serisi, 11 neslin Midnight Green’in yerini alacak yeni bir kahraman rengi olan Lacivert alacak. Arkadaki cam hala mat bir kaplamaya sahip olacak, çünkü bu parmak izlerini atmak için harika bir iş çıkarıyor.

İPhone 12 serisindeki ekranlar tamamen yenilenecek. Dört modelin hepsinde daha dar çentikli OLED ekranlar olacak, Pro serisi 120Hz yenileme hızına bile sahip olacak (ProMotion, iPad Pro’ların bir süredir sunduğu bir şey).

Ekranların yanı sıra, arka kamera iPhone 12 Pro duo ve vanilya modelleri arasında önemli bir ayırt edici faktör olacak. Profesyoneller, videolar için portre modunun yanı sıra daha hızlı otomatik netleme (şimdi sahip olduklarımızdan 2-3 kat daha hızlı) gibi şeylere yardımcı olacak bir LiDAR sensörüne sahip olacaklar.

Bir 64MP sensörün denemelerinin Apple mühendislerini tatminsiz bıraktığı bildirildi, bu yüzden 12MP sensörle yapışacaklar. Yine de daha iyi bir gece modu için çoklu geliştirmelerle daha büyük bir sensör.

Telefoto kamera ayrıca Profesyonellere özel olacak, sızıntı yapanlara katılıyorum. 3x’e kadar büyütme (11 Profesyonelin 2x’i var) ve gece modunu da destekleyecek. Apple’ın periskop tasarımları üzerinde çalıştığı iddia ediliyor, ancak bu yıl gerçekleşmiyor.

Yukarıdaki videoyla ilgili bilgilerin çoğunu sağlayan Jon Prosser, daha fazla iPhone 12 ayrıntısıyla kendi videosunu yayınladı. İsimlerle başlayarak, dört modele iPhone 12 (5.4 ”), iPhone 12 Max (veya belki de 12 Plus, 6.1”), iPhone 12 Pro (6.1 ”) ve iPhone 12 Pro Max (6.7”) adı verilecek.

Pro ikilisi Samsung’dan 10 bit paneller alırken “normal” iPhone 12 modellerinde BOE yapımı ekranlar olacak. Fiyatlandırma da ilginç, temel iPhone 12 650 $ ‘dan başlayacak, bu iPhone 11’den (4G bağlantısı, LCD) 50 $ daha az. Dört modelin de 5G bağlantısı olacak, bu da temel modeli para için daha iyi bir değer haline getirecek.

Prosser, Apple mühendisleri pil tasarrufu için 120Hz’ye ihtiyaç duyulmadığında otomatik olarak 60Hz’e geçen bir modla bunları optimize etmeye çalıştıklarından ProMotion ekranlarının henüz kesin olmadığını söylüyor. Gecikmeli başlatma şansı da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için her iki videoyu da izleyin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.