Sıradaki içerik:

Vivo G1 5G Tanıtıldı

e
sv

iPhone 12 6 GHz ve 5G ile Donatılmış Olabilir

383 okunma

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 12 modellerinde 5G teknolojisinin kullanılması bekleniyor. İPhone 12 5G teknolojisi ile geleceğinden, ilk etapta Qualcomm ile görüşmeler yapıldı.

Ancak Apple, Qualcomm’un 5G için anten tasarımını beğenmedi, bunun yerine kendi başına tasarlamak istedi. Koronavirüs pandemisi tarafından bozulan çalışma nedeniyle Apple’ın Qualcomm ile tekrar bir araya geleceği söyleniyor. Bugün, iPhone 12’yi bekleyenleri yakından ilgilendiren bilgi geldi.

iPhone 12 Daha iyi Hale Gelmek İçin 6 GHz 5G ile Donatılabilir

Analiz ve teknoloji sızıntıları ile tanınan Jon Prosser, iPhone 12’nin tüm modellerinin 5G teknolojisiyle geleceğini söylüyor. Dört farklı model tanıtacak olan Apple’ın, tüm modellerinde aynı 5G standardını uygulamadığı söyleniyor. 

Ne yazık ki, 5,4 inç ve 6,1 inç uygun fiyatlı modellerin mmWave 5G bağlantısı olmayacak. Teorik olarak, bu modeller 5G desteği sunacak. Ancak mmWave standardı olmadığı için verimli kullanılmayacaklar.

Bazı operatörler için bu oldukça karmaşık olacaktır. Ünlü ABD operatörü Verizon’un 5G ağı tamamen mmWave 5G teknolojisine dayanıyor. Bu nedenle Verizon line kullanıcıları uygun fiyatlı iPhone 12’lerde 5G’yi kullanmayacak.

Altı 6 ağ, Amerika Birleşik Devletleri’nde 200 ila 300 Mbps arasında indirme sunabiliyor ve bu da çoğu tüketici için fazlasıyla yeterli. Ancak iPhone 12 Pro modelleri çok daha iyi hız sunacak.

Apple’ın rakiplerinin 2019’da 5G’ye geçtiğini biliyoruz. Bununla birlikte, Apple’ın bu teknolojiyi 999 dolara satılan modellere bile koymamış olması saçmalıktı. Ne yazık ki, iPhone 11 Pro / 11 Pro Max kullanıcıları 5G teknolojisini kullanamayacak.

Yani, şu anda iPhone 11 ailesine geçmek istiyorsanız, biraz daha beklemenin yararlı olduğunu varsayalım. Çünkü tüm iPhone 11 modelleri yalnızca LTE bağlantısını destekliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.