iPhone 11 hakkında bilinen her şey

3 dk


Hakkında birçok bilginin ortaya çıktığı iPhone 11 yakın zamanda birinin elinde görüntülenmişti. Teknik özellikleri sık sık konuşulan akıllı telefon modeli hakkında henüz kesinleşmiş, resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, bazı iPhone 11 özellikleri için ihtimaller gün geçtikçe kuvvetleniyor. Biz de bu yazımızda yeni iPhone 11 ile ilgili şimdiye kadar çıkmış bilgileri bir araya getirdik. Eski iPhone modellerine göre neler değişecek? iPhone 11 hangi yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkacak?

Şimdiye kadar ortaya çıkan tüm iPhone 11 özellikleri

Henüz sızıntı seviyesinde olan iPhone 11 özellikleri detaylarına sondan başlayalım. Apple, yeni nesil akıllı telefon ile birlikte tek arka kamera dönemini kapatacak gibi duruyor. En yeni nesil tek arka kameralı iPhone XR’ın ardından bu yıl çift kamera dönemi başlıyor. Bu yıl tanıtılması beklenen iPhone XR 2 modelinin de çift kamera ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, iPhone XS ve XS Max modellerinin arka kamerasının da üçleneceği konuşuluyor.

2019 yılının en büyük akıllı telefon lansmanlarından birine yalnızca birkaç hafta uzaklıktayız. Apple, 10 Eylül günüüç yeni iPhone modelini görücüye çıkaracak. Bu üç yeni modelin de OLED ekranlarla geleceği söyleniyor. Böylece Apple LCD ekranlara da veda ediyor.

iPhone XR, 3 GB RAM ile gelirken, iPhone XS ve XS Max modellerinde 4 GB RAM kullanılıyor. Söylentiler, yeni nesil iPhone modellerinde en az 4 GB RAM’in kullanılacağı yönünde. Bununla ilgili Apple tarafından net bir açıklama henüz yok. İddiaların kaynağı ise akıllı telefonları parçaşarına ayırmasıyla bilinen iFixit.

iPhone 6S ile birlikte tanıtılan 3D Touch özelliği Haptic Touch ile yer değiştirecek. İkili arasındaki fark 3D Touch’ın basma kuvvetini algılarken, Haptic Touch’ın yalnızca basma uzunluğunu algılaması.

2019 iPhone’larda ekran boyutunun da aynı kalması bekleniyor. iPhone XS’in 5.8 inçlik, iPhone XR’ın 6.1 inçlik ve iPhone XS Max’in 6.5 inçlik ekran büyüklüğü yeni nesil modellerde de devam edecek.

Type-C ile ilgili bazı söylentiler de ortaya çıktı. iPhone 11 özellikleri arasında Type-C girişinin de yer alması beklense de Apple’ın bu yıl da Lightning girişine bağlı kalabileceği konuşuluyor. Apple’ın aynı bırakmayı düşündüğü bir diğer nokta ise tasarım. Büyük ihtimalle yeni nesil iPhone modellerinde büyük tasarımsal değişiklikler olmayacak. Çentikten, düğme yerleşimine ve ön kamera tasarımına kadar birçok noktanın aynı kalacağı söyleniyor. Küçük değişikliklerden birisi ise tabii ki arkada üçlü kamera kurulumu olması.

Face ID teknolojisi de aynı kalacaklar arasında. Ayrıca, ekrandan parmak izi teknolojisi için de 2020 iPhone modellerinin beklenmesi gerektiği söyleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir