iPad Mini 6 yeni tasarım,daha büyük ekran özellikleriyle duyuruldu

2 dk


Apple’ın 14 Eylül, iPhone 13 açılış konuşması sonunda oldu! Şirket yeni iPhone 13 serisini, yeni Apple Watch Series 7’yi tanıttı. Ancak, yeni bir iPad modeli ve yeni yenilenmiş bir iPad mini 6 gibi bazı güzel sürprizler vardı.Bu yeni tabletin özelliklerine bakalım.

Apple iPad Mini 6 Özellikleri

Apple iPad mini modelleri için aynı tasarıma bağlı kalıyor. Şirket, son iPhone modellerine ve iPad’e uygun hale getirmek için tasarımı düz kenarlara ve ekranın kavisli köşelerine sahip olarak elden geçirdi.

Yeni ekran 8.3 inç diyagonal ve Liquid Retina takma adıyla daha büyük. İlginçtir ki, bu iPad mini 7.9 inç ekran üzerinde hafif bir artış. Tasarımdaki bir diğer değişiklik de Ana Ekran düğmesinin kaldırılmasıdır. Touch ID sensörü güç düğmesine taşındı ve cihazda Face ID yok.

Apple ayrıca iPad mini 6’daki TrueTone özelliğini de sunuyor ve parlaklığı 500 nit’e yükseltiyor. Bu yüzden güneşte içeriği görmek sorun olmayabilir. Multimedya deneyimini geliştirmek için, yeni tablette yatay yönde stereo hoparlörler de bulunuyor.

 Yeni kompakt tablet Wi-Fi ve Hücresel varyantlarla geliyor. İkincisi 5G bağlantısı sunar ve saniyede 3,5 Gbps hıza ulaşabilir.Performans açısından, iPad mini en yeni nesil Apple A15 Bionic yonga seti ile birlikte geliyor.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

iPad mini 6’nın Wi-Fi varyantı 499 $ fiyat etiketinden başlıyor. 5G sürümü 649 $ ‘dan geliyor, bu yüzden mobil bağlantı için çok daha fazla ödüyorsunuz.

iPad mini 6 için ön siparişler bugün başlıyor. Ancak sevkiyatlar 24 Eylül’de başlayacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
8 Paylaşım, 71 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir