iOS

iOS 16 özel fotoğraflarınızı kilit altına alacak!

Hemen herkes kimi fotoğrafları göstermek için telefonumuzu yakınlarımızın eline bıraktığımız oluyor. Lakin her vakit fotoğraflarda fazla gezinip görmelerini istemediğimiz birtakım görseller olabiliyor. Bu arkadaşınıza aldığınız bir doğum günü armağanı ya da bir gelin adayının müstakbel damada göstermek istemediği bir gelinlik modeli olabilir. Ya da çok daha özel fotoğraflarınız galerinizde yer alıyor olabilir.

Apple yeni fotoğraf gizleme özelliğini iPhone modellerine getiriyor

Apple ise artık bu durumun önüne geçmek için iOS 16 üzerinde iPhone modellerinde yeni bir fotoğraf gizleme özelliği üzerinde çalışıyor. Artık fotoğraflarınızı bir parola yahut FaceID gerisinde kapalı tutabileceksiniz. Böylelikle birtakım hassas fotoğraflarınızı meraklı gözlerden ve süratli parmaklardan uzak tutabileceksiniz.

Özelliği kullanmak için, Fotoğraflar uygulamasında korunmasını istediğiniz bir fotoğrafı girdikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki ‘üç nokta’ ile söz edilen seçenekler kısmına girmeniz ve ve Gizle ksımına dokunmanız kâfi oluyor.

ios 16 ozel fotograflarinizi kilit altina alacak 0 QS25Fuw5

Fotoğrafınızı tekrar denetim etmek istediğinizde, fotoğraflardaki Albümler sekmesine girdikten sonra ekranın en altındaki Yardımcı Programlar kısmının altında Saklı kısmını seçebilirsiniz. Akabinde, saklı albüme erişmek için FaceID yahut bir şifre yardımı ile görsellerinize erilebileceksiniz.

Elbette bahsi geçen sistem iOS 16’nın beta sürümü olduğundan, Eylül ayına geldiğimizde yazılımın son sürümü farklı bir halde çalışabilir. O yüzden buradaki yönergelerimizin Eylül ayı geldiğince değişebileceğini şimdiden söyleyelim

ios 16 ozel fotograflarinizi kilit altina alacak 1 VS6HpM9B

OS 16 beta sürümünü denemek istiyorsanız, Apple’ın web sitesi üzerinden herkese açık beta testine kaydolabilir ve beta profilini iPhone’unuza indirebilirsiniz. Beta sürümünü yüklemeden evvel telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun. Sonuçta bu bir Beta sürümü ve her vakit bilgilerinizin kaybolma mümkünlüğü mevcut.

Eğer telefonunuzu büsbütün sıfırlamayı göze alıyorsanız bu Beta sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Ya da şayet ikinci bir aygıtınız varsa iOS 16 Beta sürümünü bu telefonda kullanabilirsiniz. Yeni iOS 16, Eylül ayı ile birlikte piyasaya sürüldüğünde birçok yeniliği içerisinde barındıracak.

Peki siz Apple’ın iOS 16 sürümü ve iPhone modellerine gelecek fotoğraf gizleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-16-ozel-fotograflarinizi-kilit-altina-alacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu