Yazılım

iOS 16 Beta 4 ile iMessage’a gelen yeni özellikler!

Apple önümüzdeki eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte yeni üyesiyle birlikte iPhone 14 serisini tanıtacak. Olağan bu aygıtların kullanacağı iOS sürümü geçtiğimiz mart ayındaki aktiflikte ortaya çıktı. Artık ise iOS 16 Beta 4 sürümü ile birlikte iMessage yeni özellikler kazandı. İşte detaylar…

iOS 16 Beta 4 ile iMessage yeni düzenleme yeteneklerine kavuştu!

Apple’ın 8 Mart’ta düzenlediği aktiflikte yeni M2 işlemcisi ve bu çipi kullanan MacBook Air ile MacBook Pro modelleri tüm dikkatleri üzerine çekti. Lakin yazılım tarafında da birtakım kıymetli geliştirmeler mevcut. Bu listenin birinci sırasında ise iOS 16 Beta 4 ile getirilen yeni iMessage özellikleri yer alıyor.

ios 16 beta 4 ile imessagea gelen yeni ozellikler 0

27 Temmuz itibariyle geliştiricilere sunulan yeni yazılımda, iMessage üzerinden gönderilen bildirileri düzenleme, değiştirme ve kaldırma özellikleri eklendi. Natürel değişiklik yapmanız halinde karşı taraf ilgili bildirinin yanında “Düzenlendi” halinde bir ibare görecek. Lakin düzenleme geçmişini göremeyecek. Fakat 15 dakikalık bir müddet içerisinde bu değişikliklerin yapılması gerektiği belirtiliyor.

Bu özellikleri erkenden nasıl kullanabiliriz?

İlk olarak geliştirici değil, genel beta sürümünün yayınlanmasını bekleyebilirsiniz. Lakin daha erken erişmek istiyorsanız bir geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de Apple‘a her yıl 99 dolar ödemelisiniz.

ios 16 beta 4 ile imessagea gelen yeni ozellikler 1 DQ83ZEZZ

Fakat halihazırda bir geliştirici hesabı kullanıyorsanız son beta sürümünü burayı tıklayarak Apple Developer Center üzerinden indirebilirsiniz. Akabinde aygıtınıza uygun profil indikten sonra, Sistem Tercihleri bulunan Yazılım Güncelleme kısmından yükleme süreçlerini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bunun yerine buraya tıklayarak betaprofiles sayfasına giderek iOS aygıtınızı yapılandırabilirsiniz. Akabinde da Ayarlar>Profil seçeneklerini izleyerek ekranda karşınıza çıkan talimatları izleyebilirsiniz. Bunlar ise şu halde:

ios 16 beta 4 ile imessagea gelen yeni ozellikler 2 wZqQD1y1
  • Yukarıda linkini paylaştığımız betaprofiles sitesine gidin.
  • iOS 16 beta profilini “iOS 16 Download” seçeneği üzerinden indirin.
  • iPhone’unuzdan Ayarlara girin.
  • Profiller seçeneğine tıklayın.
  • Profil Yükle seçeneğine dokunun.
  • İndirdiğiniz evrak yüklendikten sonra aygıtı tekrar başlat seçeneğine tıklayın.
  • Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar’a tekrar girin.
  • Önce Genel, akabinde Yazılım Güncelleme seçeneklerini tıklayın.
  • Son olarak burada karşınıza çıkan İndir seçeneğini tıklayın.
  • Not: Muhtemel bir bilgi kaybına karşı ilgili yüklemeyi 2. aygıtınıza yüklemeniz ya da cihazınızdaki bilgileri yedekledikten sonra kurmanız tavsiye ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-16-imessage-yeni-ozellikler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu