iOS

iOS 16.2 ne vakit çıkıyor?

Apple, Ekim ayı sonunda iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemelerini test etmeye başladı ve hem geliştiricilere hem de kimi kullanıcılara beta sürümleri sağladı. Şu an itibariyle, sonuncu bu hafta başı olmak üzere toplamda dört beta sürümü yayınlandı. Durum böyleyken işletim sisteminin yeni sürümünün de çıkış tarihi netleşmeye başladı.

iOS 16.2 dördüncü beta sürümü ile lansmana göz kırpıyor

Yıl sonunda genel kullanıma sunulması beklenen iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 için lansman tarihi daralmaya devam ediyor. Bu süreçte Apple‘ın beta sürümlerinde izlediği siyasetler da iOS 16.2’nin çıkış tarihini iddia etmemize yardımcı oluyor.

ios 162 ne vakit cikiyor 0 yM49y3BG

ABD’lik teknoloji devi işletim sistemlerini genel manada sunmadan evvel ekseriyetle 5 yahut daha fazla beta sürümü yayınlıyor. Lakin geçtiğimiz yıl iOS 15.2‘yi görmeden evvel yalnızca 4 beta sürümü ile karşılaşmıştık. Bu yüzden Apple bu sene de misal bir siyaset izleyebilir.

Eğer durum bu türlü olursa; 6 Aralık Salı günü genel sürümden evvelki son iOS 16.2’yi bekleyebiliriz. Bu halde düşündüğümüzde 12 Aralık haftasında bir iOS 16.2 lansmanı görmemiz hayli beklenen görünüyor.

ios 162 ne vakit cikiyor 1 8GKQREkw

Eğer Apple’ın bir beta sürümü daha yayınlama ihtimali var ise lansman 19 Aralık haftasına kayabilir. Lakin bu tarih noel tatiline çok yakın olduğu için tercih edilmesi sıkıntı görünüyor. Başka yandan geçtiğimiz sene 2 Aralık’ta dördüncü beta sürümünü yayınlayan Apple, 7 Aralık‘ta resmi sürümden evvelki son hâli ve 13 Aralık Pazartesi günü ise en son sürümü bizlerle paylaşmıştı.

Apple yeni iOS sürümü ile birlikte kullanıcılarına Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, Daha Sık Güncelleme ve Mesken uygulaması için yeni mimari sunacak. Pekala siz iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-16-2-ne-zaman-cikiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu