iOS

iOS 16.1 Beta 3 sürümü neler getiriyor?

Apple, iOS 16.1 Beta 3‘ü ortaya çıkarmasından çabucak sonra, daha fazla kullanıcının denemesi için genel beta sürümünü yayınlama kararı aldı. Yeni sürüm ile birlikte WWDC 2022 etkinliğinde duyurulan özelliklerin yanı sıra Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni ince ayarlamaları da beraberinde getiriyor.

Daha fazla iPhone modeli ana ekranda pil yüzdesine kavuşuyor

ABD’li teknoloji devi, iOS 16.1 public beta 3‘ün yanı sıra iPadOS 16.1 public beta 4, watchOS 9.1 public beta 3, tvOS 16.1 public beta 3, HomePod 16.1 public beta 3 ve macOS Ventura 13 public beta 7’yi de görücüye çıkarıyor.

iOS 16.1 ile birlikte sunulan yenilikler:

  • Canlı Aktiviteler: Canlı Aktiviteler, kilit ekranınızdan gerçek vakitli olarak olup bitenlerden haberdar olmanıza yardımcı olur.
  • Canlı Aktiviteler API’sı: Devam eden bir spor oyununu takip edebilir, sürüşünüzün ilerlemesini izleyebilir yahut kolay kolay sipariş vermenizi sağlıyor. Yeni geliştirici API’si ile favori üçüncü taraf uygulamalarınızdan Canlı Etkinliklere göz atabilirsiniz.
  • Apple Cüzdan uygulaması silinebilir: OS 16.1 artık kullanıcıların Cüzdan uygulamasını birinci sefer silmelerine müsaade veriyor. Cüzdan uygulamasını sildiğinizde ise Apple Hisse, Apple Cash ve Apple Card dahil olmak üzere bir dizi farklı özelliği kullanamayacağınızı hatırlatalım.
  • Matter dayanağı: Matter, uyumlu aksesuarların platformlar ortasında meselesiz bir biçimde birlikte çalışmasını sağlayacak yeni bir akıllı konut irtibat sistemi olarak öne çıkıyor.
  • iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı: Fotoğraflar en fazla altı kullanıcının paylaşacağı, katkıda bulunabileceği ve görüntüleyebileceği farklı bir iCloud kitaplığı getiriyor. Kullanıcılar, ferdî kitaplıklarından mevcut fotoğrafları paylaşmayı yahut bir başlangıç ​​tarihine yahut fotoğraflardaki şahıslara nazaran paylaşmayı seçebilecek.
  • Temiz Güç Şarjı: Temiz Güç Şarjı, şebekenin daha pak güç kaynakları kullandığı vakitler için şarj müddetlerini optimize ederek iPhone’un karbon ayak izini azaltmayı amaçlıyor.
  • Daha fazla iPhone için pil yüzdesi: iOS 16 beta döngüsünde birinci sefer geç başlatıldıktan sonra, pil yüzdesi simgesi artık iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 küçük ve iPhone 13 mini‘de de kullanılabilir.
ios 161 beta 3 surumu neler getiriyor 0 Iqjm2tlz

iOS 16.1 Beta 3 ile Apple, artık Setting uygulamalarında duvar kağıdı kümeleri ortasında geçiş yapmanıza ve daha fazla iPad Pro modelinin Stage Manager özelliğini kullanmasına imkan sağlayacak. İlerlyen günlerde Apple yeni güncellemelerle birlikte sistemi daha kararlı hâle getirmeyi planlıyor.

Peki siz iOS 16.1 Beta 3 sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-16-1-beta-3-surumu-neler-getiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu