Sıradaki içerik:

Nubia Red Magic 5G ön Siparişi Yardım Etkinliği Açıklandı!

e
sv

iOS 13.5.1 Güncellemesi Geldi! Yenilikler Neler?

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iOS 13.4.5 test edilirken, virüs nedeniyle SDK değişikliğine gidip iOS 13.5 sürümüne geçiş yapan Apple, güncellemelere hız kesmeden devam ediyor. Apple, 20 Mayıs’ta iOS 13.5’i kullanıma sunmuştu. Bugün ise iOS 13.5.1 güncellemesi yayınlandı.

iOS 13.5.1 güncellemesi yayınlandı


Bilindiği üzere iOS 13.5 sürümü ile yüz maskesi takan bireylerin Face ID ile yaşadığı problem ortadan kaldırılmıştı. Maske takan kullanıcılar direkt olarak şifre ekranına geçiş yapabiliyordu. Bunun yanı sıra koronavirüs ile mücadele kapsamında Apple ve Google’ın ortak çalışması neticesinde tasarlanan Maruz Kalma Bildirimi API‘sı kullanıma sunulmuştu. Ülkemize şimdilik kullanılamayan bu bilhassa çevrenizde COVID-19 taşıyan bireylerin bildirimleri yetki sahibi kurumlar doğrulusunda takip edilebiliyor.

Kısa bir aradan sonra Apple, bugün iOS 13.5.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ayrıntılarında yeni sürümün güvenilir iyileştirmeleri kapsamına giren belirtiliyor.

Bazı hata gidermelerinin ve performans iyileştirmelerini de içeren uygulama desteklenen tüm cihazlar için öneriliyor. Uygulama boyutu 44.3 MB olarak gözükmekle beraber, her cihaz için ayrı uygulama boyutu söz konusu olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.