İntel i10 İşlemcinin Lansman Tarihi Belli Oldu mu?

2 dk


10 Çekirdekli Intel Comet Lake İşlemcileri Lansman Tarihi İçin Bir tarih açıklandı

Intel Comet Lake’in ne vakit tanıtılacağı hala belli olmasa da, yeni 10 çekirdekli prosedürcünin Nisan sonucunda açıklanacağı iddia edildi. İşlemcinin ne vakit pazara sürüleceği hala belli değil.

Nisan ayında tanıtılması bekleniyor

Son söylentilere göre, Intel çok yakında Comet Lake prosedürcülerini açıklayacak. El Chapuzas Informatico’nun haberine göre Intel’in uzun vakittir beklenilen 10. kuşak masaüstü prosedürcüleri 30 Nisan 2020’de tanıtılacak. Fakat, prosedürcülerin performansı ile ilgili daha çok şey duymak amacıyla Mayıs ayına kadar beklememiz gerekebilir. İşlemciyi satın alabilmek amacıyla daha çok vakit gerekecek.

Mayıs ayında satışa sunulacak

Intel Comet Lake’in resmi duyuru tarihi şimdilik kesinleşmedi; şimdilik eldeki söylentilerle yönetim etmemiz gerekiyor. Fakat Intel’in duyurusunu daha çok ertelemesi beklenmiyor. Nisan ayının sonucundaki potansiyel duyuru, Mayıs ayında araştırmalar ve kullanılabilirlik söz hususu bulunduğunda 400 Serisi anakartın pazara sürülmesi ile uyumlu olarak açıklanması bekleniyor.

10 çekirdek, 20 thread olarak gelecek

Şimdiye kadar adeta herkezin bildiği tek şey Intel Comet Lake’in 10 çekirdek ve 20 threadle geleceği. Intel’in 10. kuşak Comet Lake prosedürcüleri dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada tabletler amacıyla ‘U’ ve ‘Y’ serisi olarak görünecek. Comet Lake serisinin 8 değişik prosedürcü modeli bulunduğu açıklandı.

Comet Lake prosedürcüleri 14 nm mimarisi üstüne inşa edilmiş ve Gen 9.5 grafik sistemine ve seneler evvelce Skylake mimarisine sahip. Yeni prosedürcülerin ‘Hyper Threading’ teknolojisine sahip olması bekleniyor. Örneğin, Core i3 10100’ün Skylake Core i7’lere dört çekirdekli / sekiz iş parçacıklı bir prosedürcü bulunduğu söyleniyor.

TUM_APISAK kullanıcısı doğrulusunda Twitter’da sağlanan verilere göre, çok ufak bir marjla Core i9 10900K, Geekbench’in tek çekirdek testinde Core i9 9900KS’nin önünde yer alırken, çok çekirdekli 9. kuşak yongaların testleri 9,458’ine 11,398 almayı başardı.

Korona Virüs nedeniyle gecikebilir

Dünyayı tutsak alan korona virüs salgınıyla beraber İntel’in 10. Nesil prosedürcüsinin tanıtımı amacıyla net bir tarih veremediği ve hayatın normalleşmesiyle beraber muhteşem bir lansman yapılmasının planlandığı belirtiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
7 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir