Sıradaki içerik:

Designated Survivor 2. Sezon 7. Bölüm, Netflix Türkiye’den Kaldırıldı!

e
sv

Intel, 10. Nesil Core S Serisi İşlemcilerini Tanıttı

512 okunma

Intel’in 5.3 GHz hıza ulaşan 10. kuşak işlemcileri, Dünya’nın En Hızlı Masaüstü Oyun İşlemcisi iddiası ile tanıtıldı.

Masaüstü şahsi bilgisayar dünyada özel hedefe yönelik geliştirilmiş, uyarlanabilir tek bilgi-işlem platformu olmaya devam ediyor. Oyun tutkunları amacıyla geliştirilen 10. Nesil Intel Core masaüstü işlemcileri frekans, çekirdek ve iş parçacığının en doğru dengesinin yanında en son teknolojilere destek ve kullanıcıların gerçek vakitli oyun deneyiminde denetim sahibi olmaları amacıyla de genişletilmiş frekans uyumlaması esnekliği sunuyor.

Intel, Thermal Velocity Boost ile maksimum 5.3 GHz sürate ulaşan yüksek frekanslı işlemciler sunuyor. Maksimum 10 çekirdek ve 20 iş parçacığı ile yayılan yeni prosedürcüler, Intel Hyperthreading Teknolojisi yardımıyla Intel Core i3’ten i9 işlemcisine kadar yüksek turbo sürat sunabiliyor.

Benzersiz frekans uyumlama desteği ve yeni sürat aşırtma denetimleri oyun tutkunları amacıyla ek performans uyumlama esnekliği sunuyor ve frekans sınırlarını daha da zorluyor.

Lider : Core i9-10900K

Serinin başında, maksimum 5.3GHz’e kadar sürat, 10 çekirdek, 20 iş parçacığı ve DDR4-2933 hafıza süratiyle seçkin performans yayınlayan kilitsiz 10. Nesil Intel Core i9-10900K yer alıyor.

i9-10900K prosedürcü en üstün oyun tecrübesini olası kılıyor ve frekans uyumlamada daha çok denetime, çoklu görevlerin daha süratli yerine getirilmesine ve oyunların daha problemsiz ve kesintisiz oynanmasına imkan tanıyor.

Yeni Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 daha az iş parçacıklı uygulamalar üstünde otomatik performans artışı sağlarken, her çekirdek amacıyla hiper iş parçacığı denetimi de tecrübeli sürat aşırtmacılara her bir çekirdek için devreye sokulacak ya da devreden çıkarılacak iş parçacığına karar verme imkanı sunuyor

Intel’in Masaüstü Ürün Grubu Genel Müdürü Brandt Guttridge yeni prosedürcülerle alakalı olarak, “Intel frekans sınırını sıksık olarak zorlayarak ve uyarlanabililir platform özelliklerinde yenilikler yaparak kuvvetli oyun tecrübesinin geleceğini şekillendirmeye büyük ehemmiyet veriyor.

Masaüstü bilgisayarlar amacıyla geliştirilmiş olan 10. Nesil Intel Core S Serisi prosedürcüler, ileri teknolojili performans, itimat edilir bağlanırlık özelliği ve sarmal eğlence amacıyla ilerlemiş gerçek vakitli veri akışı vererek oyun içerikleri yaratıcıları ve oyun tutkunlarına olan bağlılığımızı pekiştiriyor.” dedi.

Öne Çıkan Özellikler ;

Intel® Thermal Velocity Boost: Oyun tutkunları ve oyun içerikleri yaratıcıları tek çekirdekli ve çoklu-çekirdekli iş yüklerinde maksimum 5.3GHz’a kadar sürat ile fırsatçı ve otomatik yükseltme özelliğine sahip oluyor.

Intel Hyperthreading Technology: 10. Nesil Intel® Core™ i9, i7, i5 ve i3 prosedürcülerle aynı anda daha çok iş yapılabiliyor.

Intel® Quick Sync Video: Entegre prosedürcü grafiklerini oyuncuların yayın ve kayıt yapar iken oyun oynama deneyimlerini optimize etmek amacıyla kullanıyor ve oyun içerikleri yaratıcılarına en yeni video kodlayıcıları amacıyla gereken donanım süratlandırma özelliğini sunuyor.

DDR4-2933 Bellek Hızları ile Bellek Desteği: Akıcı oyun oynama deneyimi, sarmal gerçeklik, çoklu görevleri daha süratli yerine getirme ve oyun içeriği yaratırken verimlilik sağlıyor.

Intel Grafik Komuta Merkezi: Intel® grafik deneyimlerini optimize ediyor.
Gelişmiş Çekirdek & Bellek Hızı Aşırtma: Yeni kilitsiz ve sürat aşırtma amacıyla ideal 10. Nesil Intel Core prosedürcülerle prosedürcünizde ve mühim sistem bileşenlerinizde sürat aşırtma yapar iken en üst düzeyde denetime sahip oluyorsunuz.

Intel® Ethernet Bağlantısı I225: Şimdi 10. Nesil platformlarda da yayılan 2.5G Intel Ethernet Bağlayıcı sahip olunan kablolama sistemi üstündeki 1GB Ethernet’in ağ süratinden 2 kat daha çok ağ sürati sunuyor.

Intel® Wi-Fi 6 AX201: Şimdi 10. Nesil Intel Core masaüstü prosedürcülerle birleşik olarak yayılan Intel Wi-Fi 6 (Gig+), cevap verme özellikli oyun oynama tecrübesini aşağı yukarı 3 kat daha süratli ve daha itimat edilir bağlantılarla sunuyor.

Sınıfının en iyisi kablosuz deneyimleri evde, işte ya da nerede olunursa olunsun oyun oynama ve oyun içeriği yaratma özgürlüğü ve esnekliği sunuyor.

Nesil Intel Core S Serisi prosedürcüler bütün dünyada normal perakende satış noktalarında; orijinal malzeme yapımcıları doğrulusunda satılan masaüstü bilgisayarların içersinde ve kanal sistem entegratörlerinde Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.