Sosyal Medya

Instagram’ın tasarımı baştan aşağı değişiyor! İşte yeni görünüm

Toplumsal medya devi Instagram, görüntüleri ön plana çıkarmak için yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor. Artık kullanıcılar, platforma girdikten sonra büsbütün ekranı kaplamış görüntüleri görecek. TikTok’tan esinlenmiş bu görünüm, Instagram görüntülerini daha kıymetli hale getirecek. Lakin şimdi test etabında olan yeni Instagram arayüzünde bir de kayıp dikkat çekiyor. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram Öyküler şeridi kayboluyor!

Toplumsal medya platformu Instagram, yeni arayüzü değişikliğinde görüntüleri ana sayfada tam ekran haline getiriyor. Instagram, kullanıcılarının platformda vaktinin yüzde 20’sinden fazlasını görüntüler için harcadığını açıkladı. TikTok’un büyümesiyle birlikte görüntülerini ön plana çıkaran Instagram, bu alandaki takviyesini devam ettiriyor.

instagramin tasarimi bastan asagi degisiyor iste yeni gorunum 0 JKWUXKpr

Yeni arayüzde görüntülerin ön plana çıkması dışında bir yenilik daha var. Sorun da diyebileceğimiz bu yenilikte Kıssalar şeridi kayboluyor. Görüntülerin tam ekranda test edildiği görünümde; bildiri kutusu, bildirim butonu, profil ve öteki tüm kısımların yerleri birebir halde kalıyor.

TechCrunch’ın haberine nazaran Instagram, şimdi test etabındaki yeni arayüz ve öykülerin kaybolmasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Lakin kararlı sürüme tam olarak geldiği takdirde Kıssalar şeridine ekranı üst kaydırdıktan sonra ulaşılacağı kestirim ediliyor. Yeni arayüzün kararlı sürüme ne vakit geleceği ve ayrıntıları ise şimdilik belgisiz durumda.

instagramin tasarimi bastan asagi degisiyor iste yeni gorunum 1

Instagram, reels ismini verdiği görüntüleriyle TikTok dışında ayrıyeten ek olarak YouTube Shorts görüntüleriyle da rekabet ediyor. Google, kısa müddet evvel YouTube Shorts görüntülerinin günlük ortalama olarak 30 milyar görüntülenme aldığını açıklamıştı. Bu muvaffakiyetinin akabinde da artık reklamları test etmeye başladı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram’ın şimdilik test basamağındaki yeni görünümü nasıl? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-yeni-arayuz-test-ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu