Sıradaki içerik:

Yeni Sızıntı:Oppo Reno 4, LG Velvet’e Çok Benzeyebilir

e
sv

Instagram’dan Küçük Destek Güncellemesi!

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dün itibari ile aktifleştirilen Instagram Küçük Destek uygulaması ülkemizde de hizmet vermeye başladı. Bu güncelleme, işletme sahiplerini ilgilendiriyor. Peki Instagram Küçük Destek uygulaması nedir?

Instagram Küçük Destek programı nedir ve ne işe yarıyor?


Popüler sosyal medya platformunun Operasyon Direktörü Justin Osofsky, yeni güncelleme ile ilgili konuştu. Corona virüsü yüzünden parasal sıkıntılar çeken esnafları düşündüğünü bildiren Osofksy, işletmelere destek veriyor.

Bundan bu tür Hikayeler evresinde çoğu işletmenin adı bulunacak. Böylece bedava bir reklam hizmeti sağlayacak olan bu özellik, COVID-19 salgınından dolayı para kaybeden işletme sahiplerinin toparlanmasına yardımcı olacak.

Resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan Instagram, bu program amacıyla şu sözleri sarf etti: “Bugün sevdiğiniz ufak işletmelere sevginizi gösterebilmeniz amacıyla Hikayeler evresinde “Küçük İşletmeleri Destekleyin” etiketini yayımladık. Bunu kullanın. Fotoğrafınız ya da videonuz paylaştığınız hikayede yer alacak ve desteklediğiniz işletmenin adı başka arkadaşlarınız doğrulusunda da görülebilecek.”

Sevdiğiniz işletmeleri “Küçük İşletmeleri Destekle” etiketi ile destekleyebileceksiniz. Böylece bir işletme kendi ismini daha acele duyurabilecek. Buna ek olarak Facebook da iş yerleri amacıyla özel bir gelen kutusu hizmeti tasarlamak amacıyla çalışıyor.

Bu sorun ile ilgili gerektiğince pozitif mesajlar veren Justin Osofsky, bilhassa ufak işletmeleri desteklemek amacıyla elinden gelen her şeyi gerçekleştirme istediğini açıkladı. Osofsky, müşteriler ile iş yerleri arasındaki iletişimi önemsiyor.

Gönüllü reklam dışında bağış, armağan kartları ve sipariş gibi servisleri de sahibi olan bu yenilik, işletme sahibi – müşteri arasındaki iletişimin hem soyut hem de somut bir düzlemde devam etmesini sağlayacak. Böylece mağdur olan işletmeler milyonlarca şahıs doğrulusunda desteklenebilecek.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.