Sosyal Medya

Instagram’dan “hassas” bir özellik geliyor!

Birçok sosyal medya devi, Covid-19 salgını nedeni ile uygulamalarında birtakım değişikliklere giderken Instagram‘daki geliştiriciler de kullanıcılar amacıyla yeni bir özellik getirmekle meşguller. Instagram, daha ‘güvenli’ bir ana sayfa isteyenler amacıyla titiz içerik kısıtlaması üstünde çalışıyor. Fakat şu anda titiz içerik ile ne kastediliyor şimdilik bilinmiyor.

Instagram “hassas içerik” özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor

Instagram’ın titiz içeriğe karşı katı bir tutumu olsa da, birtakım kullanıcılar amacıyla kısıtlamalar yetersiz olabilir. Görünüşe göre, sosyal medya devi Instagram’ın sahip olunan sınırlarını yetersiz bulanlar amacıyla yeni bir özellik üstünde çalışıyor.

instagram hassas icerik ozelligi teknobizdeyiz
İnstagram, hassas içerik özelliği üzerinde çalışıyor

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, titiz içerik sınırı amacıyla Instagram’ın bu özellik üstünde çalıştığını söyledi. Instagram’ın şu anda neyin “titiz içerik” olarak sınıflandırılacağı açık değil. Fakat güvenilir olmayan (NSFW) ya da kısmen yetişkinlere ideal içeriklerin bu kategoriye girmesi bekleniyor.

Özellik isteğe bağlı olacak

Wong, titiz içeriği sınırlayan özelliğin esasen varsayılan olarak açık olduğunu da belirtiyor. Ancak, yeni özellik, kararlı versiyona geldiği zaman bu hal değişebilir. Hassas içerik sınırlama özelliği istenirse ayarlardan kapatılabilir.

instagram hassas icerik teknobizdeyiz
Instagram’dan “hassas” bir özellik geliyor! 4

Özelliği kapattığınızda, titiz içeriği görmek istediğinizi onaylamanızı isteyen yeni bir pencere açılıyor. Uyarının altındaki ‘Daha çok bilgi edinin’ bağlantısı şu anda çalışmıyor. Muhtemelen özellik geliştirme sürecine devam ediyor.

Instagram bu özelliği resmi olarak açıklamadı bundan dolayı yeni özelliğin kullananlara ne vakit sunulacağına dair bir bilgi şimdilik yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu