Sosyal Medya

Instagram’dan çok konuşulacak özellik!

Instagram, kapalılığı artıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin haberine nazaran, kullanıcılar takipçi sayısının diğerleri tarafından görünmesini engelleyebilecekler.

Toplumsal medya uygulamalarına gelecek yenilikleri kullanıma sunulmadan açığa çıkaran Paluzzi, yeni özelliğin ekran manzarasını paylaştı. Twitter’dan yayınladığı gönderide “Instagram profildeki takipçi sayısını gizleme yeteneği üzerinde çalışıyor” dedi. Pekala takipçi sayısını gizleme fonksiyonu nasıl çalışacak?

Instagram takipçi sayısını profilden kaldıracak

Kullanıcı dilerse takipçilerini yalnızca kendisine özel tutabilecek. İsteğe bağlı olan yeni özellik etkin edildiğinde Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini profilden kaldıracak. Böylece hesabı kaç kişinin ve kimlerin takip ettiğini, sahibi dışında öteki hiç kimse göremeyecek.

instagramdan cok konusulacak ozellik 0 4CXyPjk3
Instagram, Takipçiler sekmesini gizlemeyi test ediyor. Fotoğraf: Alessandro Paluzzi

Instagram ayrıyeten, ortak takipçileri de gizleyecek. Şu anda ortak takipçiye sahip olduğunuz bir profilde “x şahsı ve öbürleri takip ediyor” iletisi yer alıyor. Instagram’ın yeni özelliği hayata geçtiğinde ise sırf Followed by others (Diğerleri tarafından takip ediliyor) yazacak. Yani onunla ortak takipçilerinizi de göremeyeceksiniz.

Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, yeni özelliğin geliştirme kademesinde olduğunu belirtti. Bu durum, gelecekte değişiklik yapılabileceği yahut hiçbir vakit kullanıma sunulmayabileceği manasına da geliyor. Elbette sonuncu kararı Instagram’ın çatı şirketi Meta verecek.

Logosunu değiştirdi

Instagram yeni özellikler eklemeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde logosunda küçük bir revizeye gitti. “Instagram Sans” ismi verilen yazı tipini de tanıtan toplumsal medya şirketi, yeni logoda dizayndan çok renk değişikliği yaptı.

Sizler bu hususta neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-takipciler-sekmesini-gizlemeyi-test-ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu