Sosyal Medya

Instagram’a Büyük Değişim Geliyor!

Facebook’un sahip bulunduğu fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, büyük yenilikler test etmeye başladı.

Instagram’ın test etmeye başladığı bu bilhassar kullanıcıların öykü paylaşma tecrübesini iyileştireceğe benziyor.

Dünyanın en tanınmış sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’ın nerdeyse her özelliği kullanıcılar doğrulusunda aktif olarak kullanılıyor. Bu bilhassarden bir tanesi de Hikayeler. Şirket şimdiyse, Instagram’ın Hikayeler özelliğine büyük yenilikler getirmeye hazırlanıyor.
Instagram’ın üstünde çalıştığı yeni bilhassar test vakitcine girmiş durumda. Bu da Instagram’ın kısa bir vakit sonra bu bilhassari kullanıcıların hizmetine sunacağı manasına geliyor.

Instagram Hikayeler’e görülmemiş Boomerang efektleri geliyor

instagram 1 2

Instagram’ın test ettiği bilhassarin başında kullanıcıların severek kullandığı “Boomerang” moduna eklenecek yeni modlar geliyor. Buna göre bundan sonra Instagram kullanıcıları, değişik Boomerang modları arasında tercih yapabilecekler ve bu sayede meydana daha değişik içerikler çıkacak. Instagram’ın test ettiği modlar şu şekilde görünüyor:

instagram 2

Bu modlara göre bugüne kadar aktif olarak sarfedilen Boomerang özelliğinin klasikleşmiş sürümüne ek olarak daha yavaş ve daha süratli gibi değişik Boomerang modları eklenecek. Bu sayede kullanıcılar, daha değişik Boomerang videoları oluşturabilecekler.
Instagram’ın test ettiği kolay ama etkili bilhassarden bir tanesiyse yorum paylaşma. Bu bilhassa beraber kullanıcılar, paylaşımlarına gelen yorumları kolay bir şekilde paylaşabilecekler.

Instagram’da kolaj paylaşmak amacıyla ek programya lüzum kalmayacak

instagram 3

Instagram kullanıcılarının sevdiği paylaşım şekillerinden bir tanesi de “kolaj” oluşturma. Şu ana kadar üçüncü parti bir program kullanmak halinde kalan Instagram kullanıcılarının bundan sonra bu tür lüzumsinimi kalmayacak zira Instagram bu özelliği programsına ekliyor. Özelliğin kullanıcıların hizmetine sunulmasıyla beraber çekilen fotoğraflar ya da galeri de tespit edilen fotoğrafların kolajlara eklenmesi olası olacak ve bu kolajlar değişik düzenlerde ayarlanabilecek.

Tüm bunlara ek olarak Instagram’ın öyküler bölümünün manzarası de genel hatlarıyla değişiyor. Buna göre Instagram’ın öyküler alanında bulunacak simgeler şu şekilde görünecek:

Instagram Hikayeler’deki simgeler yenileniyor

instagram 4

Instagram’ın test etmeye başladığı bir başka özellikse pek çok kullanıcı amacıyla can sıkıcı olabilen bildirimlerle ilgili. Buna göre gelişen dönemlerde Instagram’ın bildirimleri filtrelenebilecek ve kullanıcılar bu filtrelerle yalnızca görmek istedikleri bildirimleri ayarlayabilecekler.

Instagram’ın test adımında bulunduğu bu özelliklerin kullanıma ne vakit sunulacağıysa şimdilik bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu