Sıradaki içerik:

WhatsApp Sohbeti Telegram’a Nasıl Geçirilir?

e
sv

Instagram Web için Hikaye Arayüzü Yenilendi

1331 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karantina döneminde canlı yayın özelliğinin daha da popüler olduğu Instagram’ın her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor. Instagram’ın genellikle mobil sürümü için yeni özellikler getiriliyor olsa da masaüstü sürümü için de bazı yenilikler geliyor. İşte bu kapsamda Instagram Web için hikaye arayüzü güncelleniyor.

Instagram’ın masaüstü sürümüne hikaye güncellemesi


Instagram’ın yeni istikbal güncellemesiyle beraber arayüzün yenileneceği söyleniyor. Her ne kadar mobil programı daha çok şahsa ulaşsa da platformun internet tarafındaki versiyonu amacıyla de geliştirme sunması bekleniyor. Genellikle bilgisayardan öyküler arasında geçiş yapar iken pek çok kullanıcı iyi bir tecrübe yaşamıyordu.

Aşağıda görüldüğü yeni dizayn arayüzü yardımıyla öyküler arasında geçiş gerçekleştirme daha kolay duruma geliyor.

Yenilenen arayüz tasarımı yardımıyla hikayeler arasında geçiş gerçekleştirme isteyenler hem daha basit geçiş yapabilecek hem de bir ileri hikayeyi ve kimin paylaşım yaptığını görebilecek. Instagram’ın bu sayede daha iyi bir tecrübe sunması bekleniyor.

Hatırlayacağınız üzere Instagram en son işletmeler amacıyla Profesyonel Pano özelliğini duyurmuştu. Hem içerik oluşturucu hesaplarını hem de işletme hesaplarını amaç alan bu özellik yardımıyla kullanıcılar istatistiklere tek bir çatı altında daha ayrıntılı ulaşabiliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.