Sıradaki içerik:

iQOO Z1 Duyuruldu!

e
sv

Instagram Yeni Özelliği Rehberler: Nasıl Kullanılıyor?

218 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pandemi döneminde de durmadan yeni güncellemeler yapan Instagram yeni bir özellik ile kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeye çalışıyor. Platform bugün duyurduğu rehberler özelliği ile kullanıcıların bilgiye erişimini kolaylaştıracak. Instagram rehberler özelliği kullanıcılara neler sunacak? İşte detaylar…

Instagram yeni özelliği rehberler nasıl kullanılacak?


Bugünden itibaren devreye giren rehberler, şimdilik belli başlı sağlık kuruluşları için kullanıma açılmış durumda. Buna göre sağlık kuruluşları, Instagram tarafından sayfalarına eklenen kitapçık şeklindeki rehberler sekmesine, corona virüs ile ilgili önemli bilgiler eklemeye başladı.

Aslında bu özellik amacıyla yeni tip Instagram içeriği oluşturulmuyor. Rehberlerin yaptığı, belli başlı konularda gönderdiğiniz içerikleri başlıklar altında toplamak. Tabii ki bu başlıkları ilüstürasyon ve görsellerle desteklemek de mümkün.

Peki ama Instagram bu yeni özellik ile yalnızca sıhhat bilgilendirilmesi mi gerçeklştirmeyi planlıyor? Platform, blogunda yaptığı bildirimde rehberlerin şu an amacıyla sıhhat kuruluşlarını odağına alan bir program olduğunu açıkladı.

Ancak, sosyal medya platformunun, içerikleri kategorileştirmeye yarayan tekniği ilerde işletme hesaplarına da açma olsılığı var. Eğer bu yeni özellik, kullananlara da açılırsa daha değişik bir Instagram tecrübesi karşımıza çıkabilir.

Özellik şu an amacıyla Türkiye’deki sıhhat kuruluşları amacıyla aktif olarak görünmüyor. Beklenti ise Instagram rehberler özelliğinin ay sonuna kadar bütün ülkelere açılması yönünde.

Bu arada Instagram‘ın bir dizi yeni güncellemesi daha karşımıza çıkacak. Bunlardan en muhimi de Messenger Rooms desteği. Buna göre platform üzerinden de 50 şahıslik Rooms görüşmelerine katılmanın olası olması bekleniyor.

Ancak asıl merak edilen, şu an amacıyla Türkiye‘de de çok çok sarfedilen canlı yayın özelliği amacıyla daha çok şahıs desteği gelip gelmeyeceği. Şimdilik bu hususta bir ilerleme olmasa da, platformun yakında bu hususta çözüm geliştirebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.