Sıradaki içerik:

PUBG Mobile, Yeni Sürümüyle Hindistan’da Geri Dönüş Yapacak!

e
sv

Instagram Yeni Güncelleme Geldi Ana Ekran Değişiyor!

2945 okunma

Instagram ana ekranı güncelleme ile büyük bir değişime uğruyor. İlk olarak beta programına katılan kullanıcılara denetilen bu yeni ana ekran, şimdi de tüm kullanıcılar için geçerli olacak. TikTok benzeri kısa videolar özelliği Reels ile rekabeti kızıştıran Instagram, yeni ana sayfa için Reels ve alışveriş özelliği üzerine yoğunlaşıyor.

Instagram ana ekranı güncelleme ile nasıl değişecek?


Instagram yeni güncelleme ile beraber, beğeni butonunun yeri alt kısımdan üstte taşınnıyor. Yani bundan sonra DM ile beraber arama ve beğenileri görebileceğiniz butonlar yer alacak. Yeni gönderi oluşturma butonunun da üstte yer aldığı görünüyor. Fakat beta kullanıcılarında şu an amacıyla arama butonu üstte taşınmış durumda.

Alt kısıma ise Reels sekmesi ve Alışveriş sekmesi eklenmiş durumda. Esasında Instagram Reels videoları sekmesi uzun süredir bir çok kullanıcıda yer alıyor. Şimdi ise bu özellik herkese açılacak. Bu sekmeye gelerek bu kısa videolardan öne çıkanları izleyebilir ya da siz de bu tür bir video çekebilirsiniz.

Instagram alış veriş özelliği sekmesi de daha evvelce keşfet alanında yer alıyordu. Bu yeni güncelleme ile birlikte, ayrı bir sekme olarak ana sayfaya eklendi. Instagram alış veriş sekmesinde, mağazaları bulmak, editör doğrulusunda seçilen paylaşımlara göz atmak mümkün. Yine bu sekmede karşımıza rehberler özelliği çıkıyor.

Bu özellik ile birlikte, Instagram işletme hesabı olan kullanıcılar mağaza açarak katalog oluşturabiliyor. Kullanıcılar bu katalogu bir rehber durumuna getirerek, rehberler kısmından ulaşılmasını sağlayabiliyor.

Yeni özellik henüz her hesaba tanımlanmış değil. Şu an için Reels sekmesinin eklendiği ancak Instagram alışveriş özelliği sekmesinin henüz her kullanıcıya sunulmadığı aktarılıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.