Sıradaki içerik:

Telegram Nihayet Tüm Uygulamalarına Görüntülü Arama Desteği Ekleyecek!

e
sv

Instagram Ve Facebook Messenger Birleşiyor!

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı birleştirme planının belki de ilk aşamasını dünden itibaren kullanıcılara göstermeye başladı. Instagram’a gelen güncellemeyle Facebook Messenger, Instagram’la bütünleşti.

Facebook’un uzun vakittir istediği bir şey olan Instagram ve Facebook Messenger’ı birleştirme fikri, bugünlerde yavaş yavaş somut olarak kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Dünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı sayıdaki kullanıcı, Instagram uygulamasına girdiklerinde bir bildiriyle karşılaştı.

Sosyal medya devi Instagram, yeni bir güncellemeyle beraber Facebook Messenger ile birleşmeye başladı. Dün programlamayı açan o kullanıcıların karşısına Instagram’da bundan sonra mesajlaşmanın yeni bir yolu bulunduğu ifade edilen bildiri çıktı. Facebook Messenger’la Instagram’ı birleştirecek güncellemeyi telefona kurmaksa şu an amacıyla kullanıcıların tercihine bırakıldı.

Facebook Messenger ve Instagram Bütünleşiyor:

Hem iOS hem Android kullanıcılarının gördüğü bu yenilik, Facebook’un mesajlaşma sistemine de birtakım yenilikler getirdi. Aynı bildiride yer alan verilere göre kullanıcılar, sohbetlerini daha renkli duruma getirebilecekler, daha çok emojiye sahip olacaklar, mesajlara kaydırarak yanıt verebilecekler ve Facebook kullanan arkadaşlarıyla konuşabilecekler.

Uygulamanın güncellenmesine izin verildiğinde Instagram’ın sağ üst köşesinde tespit edilen DM simgesi konumunu Facebook Messenger’ın logosuna bırakıyor. Fakat Instagram kullanıcıları Facebook kullanan arkadaşlarıyla konuşabilecek olsalar da şu an amacıyla direkt olarak Facebook kullanıcılarına mesaj atamıyorlar.

Facebook, yalnızca Instagram ve Facebook Messenger’ı birleştirmekle kalmak istemiyor. Şirket, en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı da Facebook Messenger ve Instagram ikilisine dahil etmeyi planlıyor. Bu sayede şirket, bir kişi yalnızca bir Facebook uygulaması kullansa da diğer uygulamalardaki kullanıcılara ulaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamalardan birinde bu sistemin aynı zamanda uçtan uca şifreli olmasını istediğini de söylemişti. En popüler uygulamaları bir araya getiren Facebook, ilerleyen zamanlarda Apple’ın iMessage uygulamasıyla doğrudan rekabet haline girebilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.