Teknoloji Haberleri

Instagram Tecrübenizi Arşa Çıkaracak Dört Yeni Özellik Ortaya Çıktı

Instagram, yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesini daha ileri düzeylere çıkarmayı hedefliyor. Test edilmeye başlanan yeni özellik profilleri istediğiniz üzere dizayn etmenizi sağlayacak. Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan görseller şayet kullanıma sunulursa Instagram profilleri çok hoş bir hal alacak diyebiliriz. Bunun dışında Instagram’a birkaç yeni özellik daha geliyor. Tüm özellikleri içeriğimizden görebilirsiniz.

Instagram profilinizdeki fotoğrafların boyutlarını değiştirmek ister misiniz?

instagram tecrubenizi arsa cikaracak dort yeni ozellik ortaya cikti 0

Instagram’ın yeni test etmeye başladığı özellik ile profildeki fotoğrafların boyutlarını değiştirebileceğiz. Ayrıyeten bu özellik eski fotoğraflar için de geçerli olacak. Bu sayede profilin genel imgesini rahatça düzenleme imkanına sahip olacağız. Yani profilde paylaştığınız fotoğraflardan istediğiniz üzere kolaj imkanına sahip olabileceksiniz.

Instagram profilleri için gelecek bir öteki özellik ızgara görünümünü özelleştirme.

instagram tecrubenizi arsa cikaracak dort yeni ozellik ortaya cikti 1 kutFYSBb

Alessandro Paluzzi tarafından bu özelliğin test edildiğini daha öncesinde de yazmıştık. Instagram profilinizdeki ızgara görünümünde fotoğraflar kronolojik sıraya nazaran diziliyor. Lakin yeni özellik gelirse daha evvel paylaştığınız fotoğrafları öne çıkarabileceksiniz. Tabi yalnızca fotoğraf değil, görüntü ve reelsleri de ızgara görünümünde istediğiniz formda pozisyonlandırmak mümkün olacak.

Instagram repost özelliğini de test etmeye başladı.

instagram tecrubenizi arsa cikaracak dort yeni ozellik ortaya cikti 2 w13vGfMQ

Twitter ve Facebook’tan alışık olduğumuz repost özelliğini Instagram’da kullanmak için üçüncü taraf uygulamalara gereksinim duyuluyordu. Tanınan toplumsal medya platformu bu özelliği sonunda test etmeye başladı. Yani yakında repost için geliştiricisinin kim olduğu muhakkak olmayan uygulamalara muhtaçlık duymayacağız.

Instagram, sadece Instagram Reels yahut Stories’de kullanılabilen müziklerden ve bireylerden kliplerden oluşan bir koleksiyon olan ‘1 Minute Music’i getiriyor.

instagram tecrubenizi arsa cikaracak dort yeni ozellik ortaya cikti 3 AFZzz459

Kaynak: https://onedio.com/haber/instagram-deneyiminizi-arsa-cikaracak-dort-yeni-ozellik-ortaya-cikti-1071611

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu