Instagram Reklamlara Daha Çok Dikkat Edecek!

2 dk


6 Ekim 2010 tarihinde kurulan Instagram, reklamları ve yorumları mercek altına aldı. Kısa bir vakit evvelce canlı yayınlarda yorumların sabitlenmesini gerçekleştiren bir özellik ile güncellenen sosyal medya mecrası, yeni bir karar ile gündemde.

Instagram reklamları daha çok denetleyecek

Bundan bu tür kullanıcıların cinsel yönelimini psikolojik ya da ruhsal methodlarla değiştirmeyi hedefleyen dönüşüm terapilerinin bedava bir şekilde tanıtılmasına izin verilmeyecek. Instagram, bu terapilerin ücretli tanıtımına da izin vermiyor.

İngiltere’de cinsel değişime karşı olan kümelerin dönüşüm terapileri amacıyla yaptığı protestolardan sonra bu tür bir karar alan Instagram, bu terapilerin reklamını yapan tüm kullanıcıları uyaracak. Bu kurala şirketler de tabi olacak.

İlk etapta bu kuralı aşan kullanıcıların ya da şirketlerin dönüşüm terapisi ile ilgili duyurduğu gönderiler silinecek. Bu uyarıyı ısrarla dinlemeyen hesapların tamamiyle kapatılacağı bildirildi. Görünüşe göre Instagram reklamları bundan sonra daha sıkı bir şekilde denetim edilecek.

Instagram amacıyla çalışan bir basın sözcüsü, bu yeni şirket politikası ile ilgili şunları söyledi: “İnsanların cinsel yönelimine ya da cinsel kimliğine yönelik oluşturulan saldırılara izin vermiyoruz ve dönüşüm terapisi amacıyla hazırlanan tanıtımları yasaklamak adına şirket politikalarımızı güncelliyoruz.”

“Politikalarımızı her vakit gözden geçiriyoruz. Bu konular amacıyla belirlediğimiz yaklaşımları sizlere transfer etmek adına uzmanlara ve bu konularda şahsi tecrübeye sahip olan insanlara danışmaya devam edeceğiz.”

Instagram, dönüşüm terapisi reklamları konusunda katiyen ödün vermeyeceğini açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
6 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir