Instagram, Reels’e Reklam Özelliği Getirecek

2 dk


Sosyal medya platformu Instagram, programın hemen hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test aşamasına getirdi.

Instagram, platformdaki kısa video özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket doğrulusunda oluşturulan bildirime göre, yeni özellik ilk olarak Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya‘da test edilmeye başlanacak. Kısa vakit sonra da genişletilmiş bir şekilde tamamiyle aktif olacak.

Instagram Reels reklam özelliği çoğu özelliği barındıracak

Yayınlanacak tanıtımlar Reels‘ler gibi 30 saniye uzunluğunda olabilecek. Hem de dikey ya da tam ekran olmaları nedeniyle hikayelerde den gelinen tanıtımlara benzerlik gösterecek. Fakat hikayelerde yer alan tanıtımların aksine kullanıcılar, Reels‘de gördükleri tanıtımlara yorum yapabilecek, beğenebilecek, kayıt edebilecek ve paylaşabilecek.

Firmanın gelirlerini tanıtımlar çevresinde şekillendirdiği düşünüldüğünde, Reels tanıtımları muazzam gelmiyor. Fakat Instagram‘ın gerçek içerikler arasına sıkıştırılmış tanıtımlarla kullanıcıları uygulamadan soğutması mümkün. Zira Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, Ocak ayında bu özellikten memnun olmadığını belirtti.

Facebook da önümüzdeki haftalarda içerik oluşturucular ve reklamcılar amacıyla sunulacak olan Facebook hikayeleri amacıyla yeni çıkartma tanıtımlarının ön izlemesini yaptı. Şirket, çıkartmaların yalnızca sevimli görüneceğini, fakat bir ürün satın alabilmek amacıyla bunlara dokunulacağını geçen ay duyurdu. Söz hususu çıkartmalardan içerik oluşturucular da pay alabilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
6 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir