Sıradaki içerik:

Chrome Artık Gizli Mod’a Doğrudan Giriş Sağlayacak

e
sv

Instagram Reels’de Değişiklik Olacak!

225 okunma

TikTok benzeri olan Instagram Reels, yakın vakit önce Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Kısa videolar eklemeyi, düzenlemeyi ve paylaşmayı gerçekleştiren bu özellik kısa süre içersinde binlerce videoya ev sahipliği yaptı. Hal bu tür olunca tasarımcılar da Instagram Reels amacıyla değişik planlar yapmaya başladı. Facebook’a bağlı şirket amacıyla bu özellikle alakalı yeni meydana atılan değişiklik hoş karşılanmıyor.

Instagram Reels butonu geliyor olabilir

İnsanların özellikle yıllardır kullandıkları uygulamalarda değişikliklere alışmaları zahmetlidir. Alışmak zahmetlidir ama imkânsız değildir fakat tekrar de Instagram’ın Reels amacıyla yaptığı planlar dahilinde keşfet butonu yerine Reels simgesinin istikbal olması şuandan tartışmalara sebep olmuş durumda. Bir teknoloji analisti olan Josh Constine, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla tartışmanın fitilini ateşledi.

Instagram’da Reels için bir buton olmasının gerektiğini savunan Constine’ye cevaplar ise gecikmedi. Instagram’ın bu özelliği test ettiğini paylaşanlar oldu:

Yıllardar Instagram’da tespit edilen ve ana sayfanın yanısıra konumlandırılan keşfet butonu, Reels videoları amacıyla yeni bir görünüm kazanacak. Bunun meydana çıkmasıyla beraber reaksiyon gösteren kullanıcılar bu tür bir değişiklik istemediklerini belirtiyor. Yine de bazı durumlarda değişiklik iyi olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.