Instagram,QR Kod Özelliğini Etkinleştirdi!

2 dk


Instagram, uzun süre önce kullanıma sunduğu Ad Etiketi özelliği ile kullanıcıların özel çıkartmalar oluşturmasını ve diğer kişilerin bu çıkartmaları uygulamaya okutarak sizi ekleyebilmesini hedefledi. Bu özelliğin günlük hayatta neredeyse hiç kullanılmaması üzerine Instagram QR kod özelliği karşımıza çıktı.

Instagram QR kod özelliği kullanıma sunuldu


Geçtiğimiz sene Japonya’da kullanıma yasenean ve şu anda bütün dünya çapında aktif edilmesine karar verdiği özellik, adından da anlaşılabileceği üzere QR kodlar meydana getirmenizi sağlıyor. Instagram uygulamasından bağımsız bir şekilde QR kodları tarayabilen rastgele bir kamera uygulamasına oluşturduğunuz kodu okutarak hesabı görebiliyor ve detaylı verilere erişebiliyorsunuz.

QR kodlar bilhassa işletmeleri hedefliyor. Zira kullanıcı, QR kodu okuttuğunda işletmenin Instagram hesabını görmekle sınırlı kalmıyor, aynı vakitte varsa mağazasından alış veriş yapabiliyor ya da açılış kapanış saatlerini görebiliyor.

QR kod meydana getirmek amacıyla Instagram’ın Ayarlar menüsüne tıklamak ve açılan pencere QR kod opsiyonuna tıklamak gerekiyor. Fakat bu özellik kademeli bir şekilde kullananlara sunulduğu amacıyla şu anda o bölgede Ad Etiketi yer alıyor.

Ad Etiketi demişken, bu özelliğin kullanımdan kaldırılacağını bir kez daha belirtmek isteriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
6 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir