Instagram Önerilen Gönderiler Özelliği ile Gündemde

1 dk


Kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesini sağlamak isteyen Instagram, Önerilen Gönderiler özelliği ile karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde ana sayfada tüm gönderileri gördüğünüzde karşınıza reklam ve önerilen gönderiler çıkacak.

Instagram Home’un ürün müdürü Julian Gutman, ” Yeni özellik Keşfet sekmesi ile aynı içeriklere sahip olmayacak. Mesela Uzay ile alakalı sayfaları takip eden bir şahıs Tavsiye edilen Gönderiler yardımıyla anasayfada Uzay ile alakalı içerik görecek. Keşfet sekmesinde ise Fizik ile alakalı daha geniş kapsamlı içerikler yer almaya devam edecek. ” ifadelerini kullandı.

Yeni özellik ile beraber daha çok reklam gösterileceğini bildiren Gutman, kullanıcıların ne sık sık bütün gönderileri görüntülediği ile ilgili yorum gerçekleştirmekten kaçındı. Henüz IGTV ve Reels sekmelerinde yer almayacak olan özellik, gelecekte her iki sekmede de karşımıza çıkacak.

Gutman her ne kadar yeni özelliğin kullanıcıları uygulamada daha çok tutmaya yönelik olmadığını söylese de bu özellik yardımıyla çoğu kullanıcının Instagram’da geçireceği süre büyük oranda artacak.

Bu özelliğin TikTok uygulamasından ilham alınarak kullananlara sunulduğu söylentiler arasında yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir