Sosyal Medya

Instagram NFT platformuna evriliyor: Fiyatlar artacak mı?

Bir vakitler sadece arkadaşlarımızla fotoğraf paylaşmak için kullandığımız Instagram artık bir NFT platformu olma yolunda ilerliyor. Halihazırda satış yapmak isteyenler için kapıları aralayan platform, Meta’nın gelecek planları doğrultusunda hareket ediyor. İşte detaylar…

Instagram bu hafta NFT dayanağını getiriyor!

Instagram’ın kurucusu ve şu anki yöneticisi Adam Mosseri, bugün toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımda muştuyu verdi. Uzun vakittir Instagram uygulamasında NFT paylaşım konusunu çalıştıklarını ve bu hafta birtakım ABD’li içerik üreticileriyle birlikte test etmeye başlayacaklarını söyledi.

Mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada Adam Mosseri şunları söyledi:

Bu hafta, Instagram’da NFT’leri paylaşabilecek bir avuç ABD’li içerik oluşturucu ve koleksiyoncu ile dijital koleksiyonları test etmeye başlıyoruz. Instagram’da bir dijital tahsilatın yayınlanması yahut paylaşılmasıyla ilgili rastgele bir fiyat alınmayacak.

Instagram’ın NFT konusunda bu türlü bir adım atacağı varsayım ediliyordu. Çünkü geçtiğimiz devirde Facebook yerine Meta çatısı altında tekrar yapılanan şirketler birer birer kripto ve NFT takviyelerini duyurdu. Instagram’da her ne kadar bir vakitler sırf fotoğraf paylaştığımız bir yer olsa da vakte ayak uydurmak için evrilmeye başladı.

instagram nft platformuna evriliyor fiyatlar artacak mi 0 62Ltzb7t

Natürel Meta’nın Metaverse kavramı şimdi daha çok yeni. Gelecek planları içerisinde yer alan fakat bir kaç basamağı çıktı. Ama 3. parti geliştiriciler ve üreticiler tarafından büyük dayanak görüyor. NFT pazarları, eserleri ve koleksiyonlarının trendi ise son periyotta büyük düşüşte. O denli ki milyonlarca dolara satılan kimi modüller şu anda kıymetinin yüzde 10’u kadar tekliflere anca ulaşabiliyor.

Bu sebeple Instagram tarafından getirilecek yeni takviyeyle birlikte pazarın canlanabileceği söyleniyor. Artık daha fazla NFT karşımıza çıkacak. Bu sebeple daha fazla kişi satın almak için teklifte bulunacak. Münasebetiyle fiyatlarında artması bekleniyor.

instagram nft platformuna evriliyor fiyatlar artacak mi 1 VIHaVKac

Lakin Instagram’a gelen kimi tenkitlerin epey yerinde olduğunu söylememiz lazım. Örneğin, yıllardır iPad’lere düzgün bir uygulama entegrasyonu gerçekleştirilemedi. Bu sebeple bunun üzere pek çok şeyi göz önüne alan yatırımcılar, bu alanda bir adım atmadan öne somut sonuçları görmek istediğini belirtiyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-nft-destegi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu