Instagram Müzik Türkiye’de! Nasıl kullanılır?

2 dk


Instagram Müzik uzun bir bekleyişin sonrasında ülkemizde kullanıma sunuldu. Şubat ayında bu özelliğin ülkemizde test edildiğine dair bir haberi sizlerle paylaşmıştık, aradan geride bıraktığımız iki ayın sonrasında sevindirici haber geldi. Peki, hikayeye müzik nasıl eklenir? Intagram Müzik nasıl kullanılır? Gelin, şimdi bu detaylara yakından göz atalım.

Ülkemizdeki kullanıcılar binlerce şarkıdan meydana gelen kütüphaneyi kullanarak hikayelerine müzikler ekleyebiliyor. Bu sayede müzikli hikayeler amacıyla ilaveten video kaydı yapmaya ya da video planlama uygulamaları kullanmaya lüzum kalmadı.

Instagram Müzik Türkiye’de! Instagram Müzik nasıl kullanılır?

Birini etiketlemek kadar kolay olan bu prosedür yardımıyla hikayelerin daha eğlenceli duruma yaklaştığını söylemeliyiz. Instagram Müzik özelliğini şimdilik göremiyorsanız, uygulamanızın güncelliğini denetim etmeniz gerekiyor. Güncel uygulamaya sahip olanlar gün ortamında bu özelliği kullanmaya başlayabilecek.

Dilerseniz lafı daha çok uzatmadan sizi videomuz ile baş kafaya bırakalım. İyi seyirler. Hem de videonun devamında yeni özelliğin nasıl kullanılacağını da okuyabilirsiniz.

Sunulan müziklerin tamamı lisanslı bulunduğu amacıyla ses kaliteli gerektiğince iyi seviyede. Bu sayede arka planda müzik açılarak çekilen hikayelere kıyasla çok daha kaliteli. Kullanıcılara yayılan tek üstünlük ses değil. Aynı vakitte eklediğiniz parçanın sözlerinin ekranda görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Instagram hikayeye müzik nasıl eklenir?
– iOS ya da Android farketmeksizin, Instagram uygulamasını açın ve sol üst kısımdaki “Kamera” simgesine dokunarak Instagram Hikayeler’e geçiş yapın.

– Hikayeyi oluşturduktan sonra ekranın üst evresinde yer alan “Çıkartmalar” simgesine ve sonrasında Müzik etiketine dokunun.

– Bu bölgede tanınmış müziklerden birisini seçebilir ya da arama kısmını kullanarak eklemek dilediğiniz müziğin kütüphanede olup olmadığını görebilirsiniz.

– Hikayeye eklemeden evvelce bu kısımda müziğin önizlemesini dinleyebilirsiniz. Eklemek ve müzik üstünde farklılıklar gerçekleştirme amacıyla üstüne dokunmanız yeterli.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir