Instagram, Mesajlarda Kuralları İhlal Edenin Hesabını Kapatacak

2 dk


Resmi blogunda yeni bir gönderi paylaşan Instagram, DM’de kuralları ihlal eden hesapların önce belli bir zaman mesaj atmasının yasaklanacağını, ihlalin devam etmesi halindeyse hesabın tamamiyle kapatılacağını duyurdu.

Dünyanın en popüler görsel içerik paylaşım platformu Instagram, kötüye kullanımla mücadele çalışmalarında yeni bir güncelleme gerçekleştirdiğini duyurdu. Güncellemenin son zamanlarda Birleşik Krallık’taki birtakım futbolculara yönelik yapılan ırkçı saldırılar nedeniyle gerçekleştirildiğini bildiren Instagram, bundan sonra Instagram DM’de kötüye kullanımın daha sert cezalarla sonuçlanacağını açıkladı.

Kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurduğu özel bir alan bulunduğu amacıyla DM’deki sohbetlerde görülen nefret söylemi, zorbalık ya da ırkçılığın yorumlar kadar basit ve proaktif bir şekilde belirleme edilemediğini bildiren Instagram, buna rağmen bundan sonra DM’de kuralları ihlal eden kullanıcıların daha sert cezalar ile karşılaşacağını bildirdi.

Sadece başkalarına DM atmak amacıyla açılan Instagram hesapları kapatılacak

IInstagram’ın açıklamalarına göre artık bir kullanıcı, DM kurallarını ihlal eden mesajlar gönderdiğinde kullanıcının daha fazla mesaj göndermesi belli bir süre boyunca yasaklanacak. Hem de kullanıcı, yasak kalktığında kuralları ihlal eden mesajlar göndermeye devam ederse hesabı kalıcı olarak devre dışı bırakılacak.

Instagram, sırf DM kurallarını ihlal etmek amacıyla yapılan yeni hesapların da direkt olarak devre dışı bırakılacağını, sadece kötüye kullanım hedefli yapılan hesapların süratli bir şekilde belirleme edilip kapatılacağını bildirdi. Hem de Instagram, nefret söylemi konusu ile ilgili Birleşik Krallık’taki emniyet güçleriyle iş birliği kurmaya da hazır olduklarını ifade etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
8 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir