Instagram kullanımında Türkiye’nin yeri

1 dk


Hakkında her gün yeni bir haberin ortaya çıktığı Instagram, kullanıcı sayısı açısından da dünyanın önde gelen sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Durum böyle olunca, ülkelerin Instagram kullanımı da merak ediliyor. Son olarak, 2019 yılı verilerine dayanan yeni bir araştırma ortaya çıktı. Türkiye listeye 6. sıradan giriş yaptı.

Instagram kullanımı ne durumda?

Ülkelerin Instagram kullanımı her daim merak edilen konular arasında yer alıyor. 2019 yılı verilerine göre en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler belirlendi. Bu verilere göre Türkiye 6. sırada yer aldı.

Dünyada en fazla kullanıcıya sahip ülke Amerika oldu. Ülkenin nüfusu göz önüne alındığında bunun çok da şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. 110 milyon kullanıcı ile listede lider olan Amerika’nın en yakın rakibinden iki kat önde olması ise şaşırtan detaylar arasında yer alıyor.

Listede Amerika’nın ardından 66 milyonluk kullanıcı sayısına sahip Brezilya yer alıyor. Brezilya’yı ise 64 milyon ile Hindistan takip ediyor.

Listede Türkiye de önemli bir yerde.

Ülkemizde toplamda 34 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor. Bu da ülkemizi sıralamada 6. sıraya yerleştiriyor. Teknolojisi ile önde gelen ülkelerden biri olan Japonya ise 24 milyon kullanıcıyla Türkiye’yi takip ediyor.

İlk üçün ardından liste şu şekilde sıralanıyor;

Endonezya
Rusya
Türkiye
Japonya
İngiltere
Meksika
Almanya

Instagram kullanıcılarının toplam sayısının ise geçen yıla göre 50 milyonun üzerinde artışla 850 milyonu aştığı kaydedildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45
6 Paylaşım, 45 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir