Instagram kullanıcıları uyarmaya başlıyor

2 dk


Instagram son olarak beğeni politikasındaki güncellemeyle gündeme gelmişti. Aradan oldukça kısa bir zaman geçti. Şimdi de Instagram hesabı devre dışı bırakma politikası ile ilgili yeni düzenlemeler yapıldı. Instagram kullanıcılarıuyarmaya başlayacak.

Hesabı devre dışı bırakılacak Instagram kullanıcıları uyarılacak

Instagram beğeni sayısını artık göstermeyecek. Böylece kullanıcıların beğeni sayısına odaklanmasının önüne geçecek. Şirket ayrıca hesabı devre dışı bırakma politikasını da güncelledi. Söz konusu politikaya göre belirli bir oranda ihlal içeren içeriklere sahip hesaplar devre dışı bırakılıyor. Politikasını genişleten şirket, bir süre içinde belirli sayıda ihlal yapmış hesapları da devre dışı bırakmaya başlayacak. Ek olarak, hesapları devre dışı bırakmadan önce kullanıcılara haber verecek.

Instagram bu sayede politikanın daha tutarlı olacağını düşünüyor. Böylece kullanıcılar paylaştıkları her fotoğraftan sorumlu tutulacak.

Ayrıca Instagram hesabını devre dışı bırakacağı kullanıcıları bildirim göndererek uyaracak. Bu bildirim kullanıcıya silinen içeriğe itiraz etme şansı da tanıyacak.

Silinecek içerikler arasında zorbalık ve taciz, nefret söylemi ve terörle mücadele gibi konular yer alıyor.

Bir hesabın yanlışlıkla kapatıldığı tespit edildiğinde ise Instagram hesabı tekrardan aktif hale getirecek.

Beğeni sayıları gitti

Daha önce haberi çıkan uygulama sonunda gerçek oldu. Nisan ayında çıkan haberlerinden ardından Instagram, kullanıcı hesaplarındaki beğeni sayılarını 7 ülkede birden eş zamanlı olarak kaldırdı. Bundan sonra beğeni butonu silinmese de başka kullanıcılar, kişinin ne kadar beğeni aldığını göremeyecek.

İlk olarak uygulama Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya, Yeni Zelanda’da test olarak hayata geçirildi.

Konuyla ilgili şirket cephesinden de açıklama geldi. Kullanıcıların arkadaşlarının paylaştığı fotoğraf ve videolara odaklamasını isteyen şirket, beğeni sayısını bir kriter olmaktan çıkarıyor.

Söz konusu 7 ülkede testlerin başladığı uygulama, ilerleyen zamanda diğer ülkelere doğru genişleyecek mi henüz bilinmiyor. Ancak, şirket şimdilerde bu deneyimin kullanıcılar tarafında nasıl yankı bulduğunu çözmeye çalışıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir